субота, 13 січня, 2018, 17:00 Світ
США внесли "ВКонтакте" у список піратських ресурсів, – ЗМІ

Міністерство торгівлі США знову внесло російську соціальну мережу "ВКонтакте" (належить Mail.ru Group) у список піратських ресурсів.

Про це випливає з документа, опублікованого на сайті відомства, – повідомляє Інтерфакс.

У документі зібрані найбільші світові ресурси, які, на думку американської сторони, порушують права інтелектуальної власності. При цьому "ВКонтакте" виявляється у списку не перший раз. Серед інших російських проектів, внесених у список, - торрент-трекер Rutracker.org і Rapidgator.net, онлайн-кінотеатр kinogo.cc, а також ще низка сайтів.

Автори документу вказують, що соціальні мережі можуть служити унікальною платформою для забезпечення взаємодії як культурної, так і комерційної. "Більшість успішних соцмереж роблять це так, щоб не сприяти порушенню авторських прав. Доповіді" ВКонтакте "про те, що компанія робить кроки у боротьбі з піратством, вселяють надію", – йдеться у документі.

У 2016 році Mail.ru Group (зокрема, "ВКонтакте") підписала партнерські договори з трьома міжнародними правовласниками музичної продукції: Universal Music Group, Warner Music Group і Sony Music Entertainment для отримання доступу до ліцензійного музичного та відео-контенту. Mail.ru тоді відзначала, що підписання угод з мейджорами дозволило соцмережі "ВКонтакте" врегулювати судові суперечки з правовласниками.

«Незважаючи на ці позитивні сигнали, "ВКонтакте" продовжує залишатися ресурсом, що порушує авторські права інших правовласників, з якими у компанії немає контрактів», – йдеться в доповіді відомства США.

Перебування у цьому списку не тягне за собою жодних санкцій і служить лише нагадуванням про існування проблеми інтелектуального піратства.

Всього до списку увійшли 25 сайтів різних країн світу, які,на думку американської сторони, порушують авторські права. Зокрема, до нього увійшов сайт найбільшого китайського інтернет-магазину taobao.com, який належить Alibaba Group.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-10-19 07:19 :44