субота, 13 січня, 2018, 22:08 Політика
Шухевич висловився за встановлення рівноваги щодо депутатської недоторканності

У Конституції передбачено імпічмент президента, але жоден президент не зацікавлений в ньому. Тому закону про імпічмент чиниться опір. Але це єдина можливість встановити рівновагу у випадку зняття депутатської недоторканності.

Про це в ефірі програми FACE2FACE з Тетяною Даниленко на телеканалі ZIK заявив народний депутат Радикальної партії Олега Ляшка, політв'язень, син Романа Шухевича Юрій Шухевич.

«Імпічмент закладений в нашій Конституції, але немає механізму, нема закону про імпічмент. А він потрібен. Жоден президент не хоче, щоб такий закон був. І тому є опір. Хоч ми говоримо, що Україна парламентсько-президентська республіка, але вона далеко не така, бо вся повнота влади зосереджена на Банковій. Там імпічменту не хочуть, але він потрібен для рівноваги», – переконаний політв'язень.

Також пан Шухевич має власні погляди на зняття депутатської недоторканності. Зокрема, сам народний депутат висловився проти цілковитого зняття депутатської недоторканності, оскільки це збільшить владу президента.

Але недоторканність не може бути в такій формі, в якій вона є зараз, міркує обранець. І навіть якщо буде такий закон, то має бути закон і про імпічмент президента – для рівноваги.

«От кажуть знімати депутатську недоторканність. Вони самі не розуміють, що дозволили збільшити владу президентові. Оскільки він внесений до ВР, то може бути розглянутий. Депутат, який вчинив злочин, має бути покараний так, як і кожен пересічений громадянин України.

Але цілком не можна знімати недоторканність, бо може початися таке, що депутат буде виходити з ВР і його зупинять, будуть обшукувати і виявиться, що у нього в кишені наркотики, або ще щось. І все, його вже судять! Скажуть, що це не політичне переслідування, а що він просто вживає наркотики. Це банальний приклад. Але так воно і може бути. За Радянського Союзу такі приклади були, так із дисидентами чинили. Тому я проти цього», – каже радянський політв'язень.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-10-19 07:33 :19