субота, 13 січня, 2018, 1:00 Політика
Для відбору в Антикорупційний суд можна повернути Громадську раду доброчесності, – депутат

Якщо законопроект про Антикорупційний суд знову не розглянуть, то його голосування відкладеться ще на три тижні. Відтак припускаю, що «чарівний пендель» від західних партнерів відчують багато українських політиків.

Таку думку висловив народний депутат Ігор Попов в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» (щобудня о 13:00 – 15:00 та 17:00 – 19:00) на телеканалі ZIK.

Гість програми підкреслив, що у процесі створення Антикорупційного суду ключовим буде питання про те, хто ж визначатиме суддів. Оскільки після проведення так званої судової реформи на українські суди все одно діють важелі впливу.

«Я підтримую ту думку, що потрібно повернути Громадську раду доброчесності, оскільки вони дуже гарно попрацювали при відборів суддів до Верховного Суду, хоча прикро, що їхні рекомендації так і не були враховані», – зауважив Попов.

Щодо того, хто має входити до комісії по відбору суддів – тільки українці, чи й іноземці, то депутат висунув певні претензії.

«Досвід роботи, коли іноземним громадянам надавалося право ухвалювати державні рішення, був здебільшого негативний. Наприклад ті, хто працювали міністрами та заступниками міністрів, зараз покинули Україну і ми не можемо їм пред’явити якісь претензії», – пояснив Попов.

На думку депутата, потрібно створити систему балансів, яка б надавала міжнародним організаціям максимальну дорадчу роль, щоб вони забезпечили прозорість та розробили критерії. А от рішення приймали ті, кому згодомможна пред’явити принаймні політичні претензії.

«Щодо технічних моментів, то я не думаю, що цей процес пройде швидко. Потрібно буде вимагати, щоб Комітет судової політики зібрався вже в середу. І якщо знову законопроект не розглянуть, то його голосування відкладеться ще на три тижні. Відтак припускаю, що «чарівний пендель» від західних партнерів відчують багато українських політиків», – підсумував Ігор Попов.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-12-10 02:24 :44