субота, 13 січня, 2018, 3:15 Суспільство
Американські вчені знайшли спосіб загальмувати старіння мозку

Дослідники зі Стенфордського університету у США провели досліди з переливанням крові мишам і виявили процеси, що викликають у гризунів передчасне старіння.

Про це повідомляють РІА Новини.

Врач смотрит результаты КТ головного мозга пациента

У ході дослідження біологи вивчили активність генів в старих клітинах гематоенцефалічного бар’єра, що відокремлює кровоносну систему в мозку від нервових клітин. Вчені вводили плазму крові старих мишей в череп молодих гризунів і аналізували вплив ін’єкції на гіпокамп – найбільш вразливу для нейродегенеративних хвороб область мозку.

З’ясувалося, що після переливання в клітинах бар’єру активуються гени, що відповідають за синтез білка VCAM1. У молодих мишей з’явилися ознаки порушення роботи мозку, запалення, також знизилася «народжуваність» нових нервових клітин. На старих же ссавців ін’єкція такого ефекту не справила.

Вчені припускають, що блокування білка VCAM1 може допомогти запобігти передчасному старінню мозку. Уже для генетично модифікованих молодих гризунів плазма старих мишей не настільки небезпечна, нейродегенерацію також вдалося зупинити за допомогою антитіл.

Результати експерименту, як вважають біологи, можуть бути корисні для розробки антивікової терапії, що впливає на бар’єр між кровоносною системою і нервовими клітинами.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-12-18 16:50 :35