п'ятниця, 12 січня, 2018, 17:28 Спорт
Збірна України провалила чоловічу естафету п’ятого етапу КС-17/18 з біатлону в Рупольдингу

Чоловіча збірна України з біатлону посіла лише 15-е місце в естафеті 4х7.5 км зі стрільбою на двох вогневих рубежах на п’ятому етапі Кубка світу-17/18 в німецькому Рупольдингу, поступившись переможцю – команді Норвегії – понад три з половиною хвилин.

Йоханнес Тінгнес Бьо приніс перемогу збірній Норвегії / sportarena.com

І все-таки Україна ще не готова до Олімпіади-2018, пише sportarena.com. Хороший стартовий етап Артема Прими, після якого «синьо-жовті» йшли сьомими з відставанням в 12 секунд, змінився на два слабких етапу від Сергія Семенова та Володимира Сємаков. Семенов опустив збірну на восьме місце, збільшивши відставання до 45-ти секунд. Але ще гірше виступив Сємаков – коло штрафу на другій стрільбі, жахлива хода на лижах і 21-е місце в кінцівці третього етапу. На останньому колі Сємаков програв представникам Фінляндії, Канади, Естонії та інших країн.

Дмитро Підручний виступав не на максимумі, розуміючи, що сильно підняти команду в фінішному протоколі не вдасться. Проте, Підручний відіграв шість позицій (три – на останньому колі) і зумів «завезти» Україну на 15-е місце. Жахливий і провальний результат, що тут ще можна сказати.

Перемогу в гонці очікувано здобула Норвегія, яка лідирувала по ходу всієї гонки. Це й не дивно, з огляду на рівність і стабільність норвезького складу. Довгий час разом зі скандинавами трималися італійці, але на останньому етапі за цю збірну виступав Тьєррі Ченал, який як завжди, опустив свою команду з другого на сьоме місце.

Завдяки чарівній роботі Мартена Фуркада на третьому етапі «срібло» дісталося Франції. Лідер світового біатлону вийшов на дистанцію разом із Володимиром Сємакова, але передав естафету першим, тоді як Сємаков – 21-м. Антонін Гюгоньо битися з Йоханнесом Тінгнесом Бьо не зміг, але друге місце без проблем захистив.

Третьою виявилася Росія, яка скористалася провалом Італії. Четверте місце дісталося Німеччині, а п’яте – Австрії. Шоста позиція за переможцями попередньої естафети – шведами. Могли вони бути вище, але серйозні проблеми зі здоров’ям підкосили Торштейна Стенерсена на останньому колі першого етапу: він програв хвилину на 2.5 км, а після фінішу його оглядали медики.