п'ятниця, 12 січня, 2018, 23:58 Суспільство
Українські гастролери в Росії: Кириленко пропонує реєстр в СБУ і «маркування»

Українські виконавці, які гастролюють в Росії, повинні повідомляти про це в СБУ і виплачувати спеціальний збір на користь Збройних сил України. І все це повинно бути прописано в законі.

Про це написав віце-прем’єр-міністр В’ячеслав Кириленко у своєму блозі на «Українській правді».

«Сотні українських артистів добровільно відмовилися від роботи або виступів в Росії. З етичних, а дехто з політичних мотивів. Зрозуміло, втративши при цьому фінансово. Інші артисти, навпаки, радісно використовують поле, яке навіть стало вільніше, і не безкоштовно веселять російську публіку, незважаючи на російську агресію на Донбасі і анексію Криму. І такий їхній етичний вибір... Оцінити обидві етичні позиції може тільки суспільство. Через Верховну Раду, тобто через закон», – зазначив Кириленко.

Для такого закону він пропонує «простий і зрозумілий підхід»: «Їдеш розважати публіку країни-агресора – повідомляєш в СБУ. Після цього тебе заносять в спеціально створений Державний реєстр виконавців, які здійснюють концертно-гастрольну діяльність на території країни-агресора, який може вести, наприклад, Нацрада з питань ТБ і радіомовлення... в Україні зі своїх концертів виконавці, які включені до Реєстру, платять спеціальний збір, надходження від якого повністю спрямовуються на потреби Збройних сил України».

Кириленко також пропонує, щоб під час виступу або відеокліпу артиста, який занесений до Реєстру, на українських телеканалах постійно висвічувалася інформаційний напис: «Цей виконавець гастролює на території країни-агресора». Відповідне повідомлення також має звучати по радіо перед саундтреком такого артиста.

Віце-прем’єр висловив переконання, що позиція прямої або прихованої неповаги до своєї країни повинна нарешті отримати оцінку від цієї ж країни.

 

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-10-21 12:50 :28