п'ятниця, 12 січня, 2018, 22:37 Суспільство
У ці дні створюють нового правоохоронного монстра, – Мустафа Найєм

Наразі ДБР – перший за три роки орган, який намагаються створити без залучення незалежних спостерігачів. Відтак нова структура може стати копією Генпрокуратури, СБУ чи Нацполіції.

Таку думку висловив народний депутат України Мустафа Найєм у програмі «Voxpopuli» (19:15 – 20:00 на телеканалі ZIK).

Депутат наголосив, що зараз, у ці дні, створюється новий правоохоронний монстр під назвою Державне бюро розслідувань. Це орган, який буде вести все досудове слідство, передусім службових злочинів, тобто працівників Антикорупційного бюро, Генеральної прокуратури, Нацполіції, Служби безпеки та інших чиновників відповідного рангу. До того ж, цей орган розслідуватиме злочини Президента, коли він піде у відставку.

«На жаль, ми зараз не маємо жодних доказів чи гарантій, що керівництво ДБР, яке вже обрано, буде залучати громадськість під час добору кадрів. Фактично вони зараз шляхом закритих конкурсів можуть добирати кого завгодно, відтак новостворений орган може перетворитися в копію Генпрокуратури, СБУ чи Нацполіції, звідки будуть переведені слідчі та прокурори»,– застеріг Найєм.

Депутат пояснив, що робить свої висновки на підставі того, що вийшло положення про створення Громадської ради контролю ДБР та конкурсної комісії, яка обиратиме працівників ДБР.

«У цьому положенні вказано, що голова ДБР особисто вирішує, кого він буде включати в цю комісію. До того ж, він не зобов’язаний включати представників громадськості до цієї комісії. Відтак, наразі це перший за останні три роки орган, який намагатимуться створити без залучення незалежних спостерігачів», – зауважив народний депутат.

Він запевнив, що вже написав запит про те, щоб ця ситуація була виправлена, відтак прес-служба і голова ДБР пообіцяли розібратися у цьому питанні.

«Якщо громадськість пропустить цей етап контролю, то ми отримаємо ще одну Генпрокуратуру, просто змінивши вивіску. Тому закликаю усіх активістів, юристів і небайдужих не дозволити системі самостійно обирати людей, щоб знову працювати по-старому!», – наголосив Мустафа Найєм.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-10-19 07:32 :08