п'ятниця, 12 січня, 2018, 16:18 Політика
У відносинах України із США та ЄС настав «момент істини», – Потапенко

Законопроект про антикорупційний суд може стати таким собі «моментом істини» у стосунках України із США та ЄС. Адже наразі вони не бачать сенсу допомагати нам у вирішенні проблеми на Донбасі, якщо корупція з‘їдає країну зсередини.

Таку думку в ефірі інформаційного проекту «Перші про головне. Коментарі» (щобудня 13:00–15:00 та 17:00–19:30 на телеканалі ZIK) висловив політичний експерт В‘ячеслав Потапенко.

Президентський законопроект про антикорупційний суд справді можуть винести на голосування уже 16 січня – під час найближчого пленарного засідання. Адже на цьому сконцентрована увага наших західних партнерів –ЄС та США.

«У тріаді – слідчий орган, антикорупційна прокуратура та суд – вони бачать можливість якимось чином контролювати нинішню українську владу та великий бізнес, які, по суті, є одним цілим. Адже у них немає інших інструментів, як і сподівання на якогось абстрактного чесного президента чи прем‘єра», – наголосив Потапенко.

Тож за допомогою антикорупційних органів іноземні партнери хочуть побудувати систему, яка б забезпечила прихід інвестицій в Україну. Адже, наразі, вони уже заявляють, що не задоволені українською боротьбою із корупцією.

«Понад те, вони не бачать сенсу щось робити на Донбасі. Ще перед новим роком посол Франції (Ізабель Дюмон, – ZIK) заявила, що, фактично, немає сенсу обороняти Україну на Донбасі, якщо всередині її роз‘їдає корупція. Аналогічна заява була і від посла США», – зазначив експерт.

Тож, на його думку, настав такий собі «момент істини» у стосунках із Сполученими Штатами та Євросоюзом.

«Або їм вдасться інсталювати тут прозору для вищого керівництва систему, коли видатки більш-менш відповідатимуть доходам. Якщо ж цього не відбудеться, фактично, можемо очікувати ще сильніше відсторонення від українських проблем у наступному році», – заявив Потапенко.

Це ж, у свою чергу, збільшить вагу Росії у внутрішній українській політиці та створить ризик того, що наша держава знову потрапить в орбіту російського впливу.

«Принаймні, інших альтернативних сил, які б змогли утримати від Росії Україну я не бачу», – підкреслив Потапенко.

Політичний оглядач ж Микола Волгов зазначив, що ЄС – це «люди з досвідом, тож знають із ким мають справу». Тому вони й розуміють: якщо вимагають від України створення антикорупційного суду, це має відбутися.

«Та на все потрібні ресурси. Тому західні партнери і дають Україні гроші на реформи. Та ці кошти ж звідкись беруться», – зауважив Волгов.

Тому й європейські політики теж повинні звітувати своїм виборцям, куди вони витрачають кошти.

«Тому й ця проблема болить не лише українцям, а й тим людям, які виділяють кошти – їм потрібно звітувати. Тож вони вже вимагають від нас певних кроків», – наголосив Микола Волгов.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-10-21 04:32 :06