п'ятниця, 12 січня, 2018, 14:48 Політика
У спонсора анексії Криму закінчуються гроші, – експерт
Політолог Віктор Таран. Скріншот з відео
Політолог Віктор Таран. Скріншот з відео

Першого лютого закінчаться гроші у російського фонду «Благосостояние», який був резервною подушкою Путіна при анексії Криму. Після цього у російського керівництва залишиться лише один фонд, грошей якого вистачить на чотири-п'ять років.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі» (щобудня о 13:00-15:00 та 17:00-19:00 на телеканалі ZIK) заявив політолог Віктор Таран.

Нещодавно під час своєї зустрічі із російськими журналістами президент Росії Володимир Путін висловив готовність передати Україні кораблі та військову техніку з окупованого Криму.

«Я погоджуюся з думкою, що такі заяви Володимира Путіна – це намагання легітимізувати анексію Криму, чого ми не можемо в жодному випадку допустити. Мені здається, що тієї позиції, яку зайняла українська сторона по Криму кілька років тому, потрібно дотримуватися», – вважає Віктор Таран.

Зайнята Україною позиція – це перерахунок усіх активів, втрачених державою через незаконну анексію півострова, та передачу розрахунків до європейського суду задля компенсації окупантом цих коштів.

«На сьогоднішній день це десятки мільярдів доларів. І ці активи включають і ту українську техніку, яка, згідно з документами, на момент анексії була абсолютно боєздатною. Я думаю, що українським документам ми віримо більше, ніж Путіну (президент Росії говорив про її «жалюгідний стан» – ред.). Нагадаю, що з восьми кораблів сім були у бойовій готовності, і тільки у «Костянтина Ольшанського» були проблеми з двигунами. Вся інша техніка так само перебувала у бойовій готовності», – зазначив політолог.

На його думку, Росія просто взяла справну військову техніку, розібрала її та забрала все справне, а Україні просто намагається «спихнути» непотріб, щоб ми його ще й утилізували.

«Утилізація однієї одиниці бронетехніки – це десятки, а то й сотні тисяч доларів, в залежності від конструкції. Тому ми точно не повинні на це йти. Росіяни не зробили цього раніше, тому що це не справа двох тижнів, на це потрібно було витратити тривалий відрізок часу», – підкреслив експерт.

Окрім цього, причиною заяв Путіна він вважає і те, що ціна анексії півострова є доволі високою, тому Росії потрібно звідкись брати гроші.

«Першого лютого закінчуються гроші у російського фонду «Благосостояние». Це означає, що перша резервна подушка Росії «просіла». Ми з колегами оцінювали, що її «з'їдять» за три-п'ять років. Це сталось за три роки. Чудово, адже це був найоптимістичніший сценарій», – розповідає фахівець.

За його словами, у Росії залишається лише один резервний фонд, грошових запасів якого вистачить ще на чотири-п'ять років.

«Далі прийде вона – соціальна криза. Путін це розуміє, тому зараз він намагається продемонструвати себе миротворцем і шляхом легітимізації анексії спробувати скасувати бодай частину санкцій проти Росії, накладені за анексію Криму», – заявив Віктор Таран.

Читайте також: Політтехнолог розповів, чим обернуться загрози Кремля вийти зі СОТ

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-10-22 02:54 :11