п'ятниця, 12 січня, 2018, 18:58 Політика
У коаліції немає узгоджених позицій щодо закону про деокупацію Донбасу, – депутат

Були спроби додати у «тіло» самого законопроекту щодо деокупації Донбасу посилання на Мінські угоди.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» (щобудня о 13:00–15:00 та 17:00–19:00 на телеканалі ZIK) заявила народний депутат України (фракція «Самопоміч») Вікторія Войціцька.

Нагадаємо, Верховна Рада України 16 січня планує розглянути в другому читанні закон про деокупацію Донбасу.

Вікторія Войціцька зазначила, що цей документ складається із близько 600 сторінок і має багато поправок, проте половина з них – суто редакційні. Нардеп наголосила, що законопроект готовий до другого читання, проте перед тим, як ставити його на голосування, вважає вона, слід розуміти, яким він буде на виході.

«Були спроби додати у «тіло» самого законопроекту посилання на Мінські угоди. У версії Комітету вийшла така редакція, яка каже про те, що ми визнаємо лише ті зобов’язання, за тими угодами, які прийняла ВРУ.

Тобто, будь-які наші міжнародні договори ми маємо ратифікувати. Якщо ми їх не ратифікували, а так звані Мінські угоди – не ратифіковані, то, відповідно, у «тілі» цього документу вони не з’являються», – пояснила Вікторія Войціцька.

З її слів, у цьому документі згаданий і Крим.

«Коли ми говорили, для нас було абсолютно принциповим визначити дату окупації, адже у нас 2014 року ще попереднім скликанням було визначено відповідним законом дату окупації Криму 20 березня. Але для Луганської області та для Донецької визначення не було.

Редакція Комітету говорить, що вони посилаються на той закон, де мова йде про Крим, і забувають тут закріпити – і це позиція «Самопомочі», ми чітко сказали, які дати щодо Луганської і Донецької областей. На жаль, чомусь – і я не розумію логіки колег із Комітету – вони прибрали цю норму», – зазначила Вікторія Войціцька.

Нардеп зауважила, що у законопроекті є нюанси. Гостя програми також зауважила, що розбалансованість документу – це свідчення того, що у самій коаліції нема узгоджених позицій щодо законопроекту.

«Розбалансований ким? Це – «комітетська» версія. Комітет складається у своїй більшості із представників коаліції – БПП і «Народного фронту». Вони ж могли між собою домовитися, як дійти до збалансованого документу і того законопроекту, який би задовольняв їхнє бачення. Тому говорити про якусь розбалансованість – це свідчення того, що у самій коаліції нема сталого відношення або узгоджених позицій щодо цього законопроекту», – каже гостя програми.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-10-24 03:44 :38