п'ятниця, 12 січня, 2018, 19:44 Економіка
Росію треба законодавчо зобов’язати підтримувати окуповану територію, – Вікторія Войціцька

Допоки Україна юридично не визнає території ОРДЛО окупованими, Росія матиме можливість маніпулювати, наприклад, виставляючи Україні рахунки за газ, який вона доставляє на окуповані території.

Про це розповіла народний депутат (фракція Самопоміч) Вікторія Войціцька в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» (щобудня о 13:00 – 15:00 та 17:00 – 19:00) на телеканалі ZIK.

Народний депутат зауважила, що одна із ідей законопроекту про деокупацію ОРДЛО полягає в тому, щоби на законодавчому рівні закріпити обов’язок Росії як країни-окупанта підтримувати окуповану територію. Адже це є загальний міжнародний принцип, який діє за всіма конвенціями та законами, проте в Україні цього не зробили і досі.

«Такий крок буде означати, що люди, які перебувають на окупованій території, отримають чіткий сигнал від України, що вона визнає цю територію окупованою Росією, і що це не внутрішній конфлікт, який намагаються нав’язати через російські ЗМІ та пропаганду на тих територіях. Усвідомлення цього моменту є дуже важливим», – підкреслила Войціцька.

Вона також додає, що в цьому законопроекті закріплюється і фінансова відповідальність Росії за всі збитки, які понесли держава Україна та українці у зв’язку з втратою житла і тому подібне.

«На четвертий рік війни ми нарешті доходимо до того етапу, коли визнаємо реальність і як держава отримуємо повне право на міжнародній арені вимагати компенсації і підтримки окупованої території саме з боку Росії», – пояснила народний депутат.

Вікторія Войціцька пояснює, що допоки Україна юридично не визнає території окупованими, Росія матиме можливість маніпулювати, виставляючи Україні рахунки за газ, який вона доставляє на окуповані території.

«Якщо подивитися на вартість комун послуг, зокрема і за газ, тов так званому ОРДЛР вона в рази менша, ніж в Україні. Насправді це вже відпрацьована технологія Росії, яку вона10 років використовує у Придністров’ї, постачаючи газ фактично безкоштовно, але потім виставляючи Молдові погрози за спожитий газ.

І вже зараз Росія заявляє, що в ОРДЛО було спожито більш як на 1,5 мільярда доларів газу, і Україна має це сплачувати, бо юридично це досі українська територія», – застерегла Вікторія Войціцька.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-01-20 11:48 :09