п'ятниця, 12 січня, 2018, 23:06 Суспільство
«Прививки» 2004-го та 2014-го нікого нічому не навчили, – дипломат

Дві революції нічого не навчили українців. Ми продовжуємо битися лобом об ті ж стовпи.

Про це в ефірі програми FACE 2 FACE з Тетяною Даниленко на телеканалі ZIK заявив Надзвичайний і Повноважний Посол України Роман Безсмертний.

«Якби в мене не було 25 років праці в парламенті, я б у ситуації російської агресії сміливо говорив би лозунги. Але я весь час думаю: в чому ми допустили помилку? Що відбулося з 1991 року, що ми не створили механізм захисту?

Помилка трапилася в тому, що ми, як Винниченко з Грушевським, вірили у всесвітнє добро. Ми не були такі наївні і розуміли, що потрібно мати армію. Ті політичні сили, з якими я працював, розуміли, що конфлікту з Росією не оминути і тому до нього треба готуватися», – розповів гість програми.

Водночас, як зауважив дипломат, після двох революцій ми продовжуємо битися лобом в ті ж стовпи і Верховною Радою, і Кабмінетом міністрів.

«Ми пропустили Януковича з його підходами, хоча в 2004 році я був глибоко переконаний, що ця прививка назавжди вбереже Україну. Тепер я розумію, що ці прививки ні на кого не діють, в тому числі 2014 року. Вона нікого нічому не навчила. Те, що відбувалося 2015, 2016, 2017 роках, тільки доводить те, що прививка пройшла абсолютно надаремно», – вважає пан Безсмертний.

За словами політичного діяча, що він більше роздумує, то більше схиляється до універсальної відповіді, що ми маємо місію зберегти українську культуру і ще й зберегти російську, бо в РФ її вже немає.

«Мене завжди ловить думка, яке прізвище не назвеш – Чайковський, Достоєвський, Булгаков, вони всі звідси – або німці і французи, або українці. Я прекрасно розумію, що тут є щось таке, на що я не знаходжу відповіді. Імперія зростала на інтелектуальних ресурсах залучених з окраїн.

Імперії завжди так будуються. Треба шукати відповіді в нашій історії, я вже не кажу про те, що не треба робити тих помилок, які ми робимо щоденно», – відзначив дипломат.

Читайте також: Дипломат перелічив тих, кому вигідна війна на Донбасі

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-12-13 05:31 :00