п'ятниця, 12 січня, 2018, 23:43 Суспільство
Під поверхнею Марса знайшли великі запаси водяного льоду

За допомогою фотографій із супутника Mars Reconnaissance Orbiter вчені виявили лід в декількох регіонах Марса зі стрімкими схилами.

Про це повідомляє nv.ua.

Цей лід, як кажуть дослідники з Геологічної служби США, може бути привабливою метою для майбутніх космічних місій, а також цінним ресурсом для землян, які оселяться на Марсі, пише Science Alert.

На відміну від крижаних полів, відкритих у 2008 році посадковим модулем Phoenix Mars, шари водяного льоду знаходяться поблизу екватора, а не на полюсах. Деякі з цих льодовиків залягають на глибині всього в один метр, а їх товщина місцями перевищує 100 метрів.

«Приповерхневі запаси льоду, які ми знайшли, швидше за все, почали своє життя у вигляді покладів снігу, які були спресовані в гігантські льодовики, приховані зараз під двометровим шаром із замороженого пилу і ґрунту», – сказав Колін Дандас, представник наукового центру Геологічної служби США в Арізоні і автор доповіді про знахідку льоду на Марсі.

Команді Дандаса вдалося відкрити відразу вісім великих покладів поверхневих льодів. Сім з них знаходяться в поки безіменних кратерах на рівнині Прометея в південній півкулі Марса, а восьмий – у кратері Миланковича в приполярній частині північної півкулі планети.

Вчені відзначають, що поклади знаходяться на глибині одного-двох метрів, тому добувати лід буде відносно нескладно. Ймовірно, з нього можна добувати кисень, питну воду або виготовляти паливо.

«Несподівано було знайти лід, розташований на поверхні в цих місцях», – додав Колін Дандас.

Довідка: раніше дослідники змоделювали аналог ґрунту Марса і прийшли до висновку, що вода може залишатися в ньому в рідкому вигляді навіть при негативних температурах. Такий незвичайний ефект можливий через наявність в них особливого виду солей-перхлоратів.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-10-24 03:27 :25