СБУ «поховала» справу про таємний план Ахметова з повалення влади, – Найєм

СБУ «поховала» справу про таємний план Ахметова з повалення влади, – Найєм

Справа щодо документів, в яких вказувалося, що є бажання керівництва ДТЕК, його топ-менеджерів і конкретно Ріната Ахметова застосовувати сценарії, за яких можна повалити владу і конституційний режим через штучні протести шахтарів, «похована».

Про це в ефірі програми Voxpopuli (19.15 – 20.00 на телеканалі ZIK) заявив народний депутат України Мустафа Найєм.

Нагадаємо, 2015 року Мустафа Найєм оприлюднив таємний план щодо збереження енергомонополії Ріната Ахметова. У цьому документі під назвою «Крепость», що був прийнятий на рівні правління компанії, описано стратегію захисту інтересів ДТЕК.

Гість програми зауважив, що про справу «Крепость» він свого часу говорив голові СБУ пану Грицаку і передав матеріали особисто йому в руки, а ще оприлюднив відповідні документи у мережі Інтернет.

«Але, на жаль, документи, в яких вказувалося, що напряму є бажання керівництва ДТЕК, його топ-менеджерів і конкретно Рината Ахметова задіювати сценарії, за яких можна повалити владу і конституційний режим через штучні протести шахтарів на той момент (це було прописано як модель… це був конкретний алгоритм, яким чином захищати конкретно енергетичні компанії Ахметова)… Так от, ця справа похована. Доля її мені невідома», – зазначив Мустафа Найєм.

Народний депутат сказав, що йому не відомо, чи допитували з цього питання самого Рината Ахметова, чи допитували тих менеджерів, який було названо поіменно.

«На жаль, ця справа була похована. Вона похована Службою безпеки України, і в діях чиновників корпорації Ахметова не побачили жодного злочину», – заявив Мустафа Найєм.

Що ж до арешту активів олігарха Ахметова за кордоном, як зауважив гість програми, «це така каса, про яку колись говорив Ігор Коломойський: ти можеш бути у супермаркеті, але вкінці треба платити».

«Так, от, вони зараз розплачуються – і пан Коломойський, у якого арештували активи, і пан Ахметов. Так чи інакше, ми прийдемо до цієї ситуації. Але, на жаль, якщо говорити про владу в Україні, у мене немає відчуття, більше того, я переконаний, що нічого не робиться для того, щоб демонополізувати енергетичну сферу», – заявив Мустафа Найєм.

Тому, каже він, в Україні такі тарифи. Мустафа Найєм наголосив, що він – за те, щоб усі платили за ринковою ціною, щоб усі були рівними перед державою та законом і платили рівну ціну.

«Але я при тому не розумію, як так сталося, що у нас енергетична монополія пана Ахметова трималась при Кучмі, трималась при Януковичі, трималась при Ющенку і тепер вже при Порошенку. І нічого не відбувається. Людина жодних втрат, окрім того, що вона втратила на Донбасі в енергетичному сенсі, у сенсі монополії, не зазнала. А люди продовжують платити удвічі, втричі більше. Мені здається, що це ситуація, в якій захищати реформи дуже складно», – каже Мустафа Найєм.

Читайте також: Саакашвілі запропонував метод, як змусити Ахметова знизити енерготарифиLoading...