п'ятниця, 12 січня, 2018, 17:45 Економіка
Гройсман задоволений роботою чинного голови ДФС України

Прем’єр задоволений роботою чинного голови Державної фіскальної служби.

Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман назвав «безглуздою» скасовану урядом 11 січня концепцію реформи Державної фіскальної служби, що передбачає ліквідацію територіальних органів відомства. Про це прем’єр повідомив журналістам у Маріуполі, – передає УНІАН.

«Ми скасували низку рішень, які були сформульовані як концепція реформи ДФС. Але вони не привели б ні до яких потрібних змін, тому що вимагали б багатьох, багатьох змін у законодавстві. Ця концепція була абсолютно безглуздою. Це ніяким чином не впливає на позитивні зміни в ДФС. Я задоволений роботою керівника ДФС», – сказав прем’єр.

Він вважає, що сьогодні податкова реформа не є самоціллю, адже результат подібних змін має бути «абсолютно відчутним».

«Якщо ми говоримо про Державну фіскальну службу. Має бути кращий сервіс на митницях, маємо зупинити можливості до контрабанди, наповнювати більше бюджет, а в стосунках з бізнесом треба робити дуже конкретні, чіткі кроки, які сьогодні робить уряд, щоб бізнес відчував нормальну ситуацію у відносинах з фіскальною службою», – додав В. Гройсман.

На його думку, за минулий рік всі провідні бізнес-асоціації в Україні відчули, що клімат взаємостосунків між бізнесом та фіскальною службою став якісно іншим: «Ми припинили будь-які спекуляції на рівні повернення ПДВ. Це була дуже корупційна схема. Всі переплати податків, які були зроблені ще до 2014 року, вже повернуті бізнесу, і це означає, що бізнес отримав додаткові ресурси. І завдання сьогодні стоїть, щоб створити нормальні електронні сервіси, електронний кабінет, єдине вікно. Оце і є справжні зміни».

Як передає спецкор ІА ZIK, натомість в. о. голови ДФС Мирослав Продан та представники парламентського комітету з питань податкової та митної політики розкритикували пропозиції Мінфіну та заявили, що їх неможливо реалізувати. Однак у Мінфіні відповіли, що керівництво ДФС не хоче реформувати відомство.

Цікаво, що раніше в ексклюзивному інтерв’ю ІА «ЗІК» ініціатор реформи ДФС, колишній керівник одеської митниці Юлія Марушевська розповіла, що у чинної влади відсутній інтерес до реальних змін в управлінні митницею та фіскальною службою, а всі намагання щось зробити в галузі – лише «окозамилювання».

Нанадаємо, 11 січня, на засіданні уряду було прийнято рішення про фактичне скасування широко анонсованої владою раніше реформи Державної фіскальної служби. Кабмін відхилив постанову про затвердження концепції реформування системи органів державної податкової та митної політики, а також постанову про реорганізацію територіальних органів від 29 березня і 19 липня.

Реформою пропонувалося створення Міжрегіональної митниці та головного Міжрегіонального управління ДФС. Водночас обласні та енергетичну митницю планували приєднати до Міжрегіональної митниці. Об’єднані державні податкові інспекції мали бути приєднані до головних управлінь ДФС в областях, а останні, в свою чергу, разом з Офісом великих платників податків – включені до складу Міжрегіонального головного управління ДФС.

 

 

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-10-22 03:58 :34