четвер, 11 січня, 2018, 9:57 Світ
Стівен Гокінг радить тим, хто заперечує щодо зміни клімату, відвідати Венеру
Стівен Гокінг. Фото: ZIK/EPA/ANDY RAIN/Архівне фото
Стівен Гокінг. Фото: ZIK/EPA/ANDY RAIN/Архівне фото

Друга від Сонця планета, Венера, колись нагадувала Землю, поки парниковий ефект не висушив всі океани і залишив планету жаркою та сухою. Тому, всесвітньо відомий фізик Стівен Гокінг пропонує оплатити політ на цю планету тим, хто заперечує зміни клімату.

Будь-хто, хто вирушить на Венеру, побачить спекотну планету, яка обертається зі сходу на захід, не має місяця, має неймовірно товсту атмосферу вуглекислого газу та хмари сірчаної кислоти. За даними НАСА, планета трохи менша за Землю, і має подібну структуру, – інформує видання The International Business Times.

Товста атмосфера затримує тепло та створює парниковий ефект. Поверхня планети досягає таких високих температур, що здатні розплавити свинець, повідомляє НАСА. Венера також має ядро з гарячою кам’янистою мантією і корою, подібною до Землі. За словами НАСА, мільярди років тому вона навіть мала океани та придатні для життя температури, проте все це змінилося з нестримним парниковим ефектом.

У новому епізоді «Улюблених місць Стівена Гокінга», він сказав, що порадить тим, хто заперечує зміни клімату, полетіти за його кошт на Венеру. Ідея його пропозиції полягає у тому, що Венера свого часу зазнала кліматичних змін і може дати деяке уявлення про те, що чекає на Землю.

Гокінг у минулому зазначав кількість часу, яку люди зможуть жити на Землі. Він попередив, що протягом найближчих 100 років, вони повинні заселити інші планети. Він також казав, що люди не виживуть більше ніж 1000 років на Землі, не подорожуючи на інші планети.

Звичайно, фізично неможливо відправити живу людину на Венеру, проте основна ідея заяви Гокінга зрозуміла.

Переклад з англійської Оксани Вергелес, для ІА ZIK

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-10-22 04:13 :36