четвер, 11 січня, 2018, 1:10 Політика
Ставнійчук про кандидатів-«гречкосіїв»: Виборець має хоч раз проявити свою позицію

Менталітет українців такий, що, які правила не було би встановлено, кандидати за сприяння виборців порушують виборче законодавство.

Про це в ефірі програми Voxpopuli (19.15 – 20.00 на телеканалі ZIK) заявила правник, громадська діячка, член Венеціанської комісії (2009-2013 рр.) Марина Ставнійчук.

Гостя програми прокоментувала заклик глядача, який запропонував знімати із виборчих перегонів тих кандидатів, яких спіймали на підкупі виборців, зазначивши, що таке положення виборчого законодавства в Україні діяло тривалий період.

«І це також не допомогло, на жаль», – зазначила Марина Ставнійчук.

З її слів, менталітет українців такий, що, які правила не було би встановлено, кандидати за сприяння виборців все одно порушать виборче законодавство.

«У нас із вами залишається один вихід – не підтримувати тих людей, які підкуповують виборця. Зрештою, виборець теж повинен проявити хоч раз свою позицію», – вважає Марина Ставнійчук.

Гостя програми нагадала слова Олександра Мороза, який, звертаючись до українців, говорив, мовляв, ви гречку беріть, але голосуйте по совісті.

«Я закликаю вас, можливо, і не брати той кілограм гречки, бо дуже дорого потім наступні п’ять років обходяться ті гривні, які бабуся чи інший виборець взяли від того чи іншого кандидата.

Дивіться на людей, дивіться на їхнє сумління, дивіться на їхній фах, орієнтуйтеся на те, що вони вже у своєму житті зробили і що вони потенційно – їхні знання, їхній досвід, їхнє сумління – можуть дати для того, щоб попрацювати на посту Президента чи на посаді народного депутата, чи депутата місцевої ради для людей», – наголосила Марина Ставнійчук.

На її думку, ситуація в Україні складна, але вона переконана, що професійні і порядні люди в державі є.

«Просто треба народу їх розгледіти і зуміти їх підтримати», – зазначила Марина Ставнійчук.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-01-17 22:02 :33