четвер, 11 січня, 2018, 22:30 Світ
Росія залякує спостерігачів ОБСЄ на Донбасі, – США

Сполучені Штати звинуватили Росію в тому, що вона продовжує залякувати та перешкоджати Спеціальній моніторинговій місії ОБСЄ на Донбасі виконувати свої обов’язки.

З такою заявою виступив у четвер під час засідання Постійної ради ОБСЄ у Відні тимчасово повірений у справах США при Організації Гаррі Кеміан, – повідомляє Укрінформ.

«Спеціальна моніторингова місія (СММ) в Україні є критично важливим компонентом реагування ОБСЄ. СММ відіграє важливу роль у процесі імплементації Мінських угод. Проте Росія та її ставленики продовжують залякувати, турбувати й нападати на наших спостерігачів, а також обмежувати їм доступ, заважаючи виконувати свої повноваження», – наголосив представник США.

Він підкреслив, що Місія повинна мати можливість надавати державам-членам ОБСЄ своєчасну та об’єктивну звітність про ситуацію на місцях, «у тому числі з території Криму, який залишається невід’ємною частиною України, а тому перебуває під мандатом СММ».

Американський дипломат запевнив, що Сполучені Штати продовжуватимуть докладати зусилля, спрямовані на забезпечення СММ та її спостерігачів необхідними інструментами й ресурсами для виконання свого мандату. «Проте, очевидно, що СММ збільшилась і через це потребує організаційних реформ», – зауважив американський представник.

У цьому зв’язку він закликав головуючу в Організації Італію «очолити зусилля щодо інтегрування та покращення функцій безпеки СММ, проведення операцій та управління».

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-10-24 03:25 :34