четвер, 11 січня, 2018, 23:36 Економіка
Насалик має підготувати банкрутство шахт заходу України для Ахметова, – Саакашвілі

Шахти на заході України, які ще не належать Ахметову, загнивають та умисно доводять до банкрутства.

Про це заявив 3-ій президент Грузії Міхеїл Саакашвілі в спеціальному випуску програми «Перші про головне. Коментарі» (щобудня о 13:00 – 15:00 та 17:00 – 19:00) на телеканалі ZIK.

Політик зауважив, що у Європі заборонено так працювати, як діє відомий олігарх Ахметов. Зокрема, у Європі заборонено концентрувати в одних руках все те, що сьогодні в Україні має Ахметов.

«Наразі Ахметов контролює шахти, енергетичну генерацію, тобто ТЕЦ країни, та всю енергетичну мережу. Він сам визначає ціну на вугілля, і її ніхто не може перевірити, адже ТЕЦ теж належать Ахметову», – пояснив Саакашвілі.

Внаслідок цього, констатує політик, шахти на заході України, які ще не належать Ахметову, загнивають та їх умисно доводять до банкрутства.

«Західні шахти спеціально намагаються довести до банкрутства, щоб Ахметов все ж зміг їх привласнити. Ахметов спеціально поставив свого міністра Насалика, який готує таку процедуру. У підсумку ці шахти теж можуть стати частиною імперії Ахметова-Порошенка, оскільки Порошенко – це його молодший бізнес-партнер», – зауважив Саакашвілі.

Контролювати ринок енергетики та тарифи мала б НКРЕКП, однак і вона підконтрольна олігархату.

«Що таке НКРЕКП? Це Вовк. А хто такий Вовк? Це менеджер «Рошену», яким власне і володіє Президент – партнер Ахметова», – підкреслив політик.

Читайте також: Саакашвілі запропонував метод, як змусити Ахметова знизити енерготарифи

Натомість за європейськими правилами така монополізація неприпустима, а видобуток, доставка та генерація енергоносіїв має зосереджуватися в різних руках, у підсумку і створюється конкуренція, що дозволяє максимально знизити тарифи.

«Назва схеми «Роттердам +» не має нічого спільного з цим європейським містом. У Нідерландах люди не люблять переплачувати і за такою схемою точно не жили б, а вже давно б повстали. Натомість це скоріш якась вінницька чи донецька схема», – певен Міхеїл Саакашвілі.

Читайте також: Саакашвілі розповів, хто «зливав» документи про виведення $1,5 млрд Януковича

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-11-18 12:28 :35