Новини » Регіони 11 січня, 2018, 16:26
На Рівненщині – «бурштиновий» конфлікт між суддями та владою
Незаконний видобуток бурштину на Поліссі. Фото: piwnich.info
Незаконний видобуток бурштину на Поліссі. Фото: piwnich.info

Сьогодні в електронних ЗМІ Рівного поширено інформацію про те, що, начебто, судді Рівненщини заявили про тиск з боку голови облради.

Зокрема, зазначається, що 2 січня зареєстроване повідомлення від Юрія Гломба, Людмили Жуковської, Андрія Сала з Рівненського окружного адміністративного суду. У ньому судді, з повідомлень ЗМІ, розповідають про тиск з боку голови Рівненської обласної ради Миколи Драганчука. Йдеться про те, що посадовець написав скаргу до Вищої Ради Правопорядку на колегію суддів, щоб на них відкрили дисциплінарну справу і притягнули їх до відповідальності.

На думку заявників, такі дії є неприпустимими та протиправними і такими, що створюють тиск на суддів з метою прийняття ними «зручного» для скаржників рішення у справах, що є прямим втручанням у здійснення правосуддя.

Про це інформує власкор IA ZIK.

У свою чергу, прес-служба Рівненської обласної ради сьогодні, 11 січня, розповсюдила заяву голови Рівненської облради Миколи Драганчука.

«Вважаю, що вказана скарга трьох суддів Сала, Гломба і Жуковської про можливе втручання з мого боку в їхню діяльність – це з розряду того, що найкращий захист – це напад.

Як ви знаєте, Рівненська обласна рада свого часу відмовила чотирьом фірмам в погодженні надання надр у користування з метою видобутку бурштину на Рівненщині. Це: «Амбер Майнінг компані», «Інвестнерудпром», «Зірка Рівненщини» та «Георесерчінг». Оскільки обласна рада не погодила надання надр у користування, Державна служба з геології та надр не могла видати спецдозвіл. Депутати не надали свого погодження видобувати бурштин, тому вказані фірми, на моє глибоке переконання, не мають права це робити.

Натомість,  Держгеонадра не відмовили заявникам, а лише повернули документи без розгляду. Це стало підставою для того, щоб ці фірми звернулися до суду з метою отримання спецдозволу за принципом «мовчазної згоди». Провадження у справі за позовом двох фірм – «Амбер Майнінг компані» та «Інвестнерудпром» – було відкрито Рівненським окружним адміністративним судом у червні 2016 року. Позов був до Держгеонадра, а Рівненську обласну раду було залучено третьою стороною.

І от уявіть собі, в червні 2016 року відкрите провадження, загалом відбулося близько 12 засідань, але до березня 2017 року не було прийняте рішення. Знаєте, чому? Через те, що, зокрема, позивачі систематично не з’являлися на судові засідання – часто без поважних причин. Зазвичай, судді звертають на це увагу і залишають позов без розгляду. Наші юристи в суді, як і представники Держгеонадра, неодноразово про це клопотали. Але судді чомусь до цього не прислухалися.

«Бурштинові» справи цілком резонно викликають особливий інтерес у громади області. Я, як голова обласної ради, зобов’язаний вживати всіх заходів, щоб думка ради, найвищого представницького органу Рівненщини, була врахована. Саме тому я від імені обласної ради через дев’ять місяців після відкриття провадження звернувся зі скаргою до Вищої ради правосуддя про те, що суддями Салом, Гломбом та Жуковською з необґрунтованих причин затягується процес, а також порушується принцип рівності всіх учасників судового процесу перед законом і судом. Тобто, предметом моєї скарги було неможливе рішення суду, як стверджують судді, а те, що дев’ять місяців суд чомусь не виносив будь-якого рішення. І якби я залишив цей факт без реакції, до мене як до голови обласної ради, було б багато запитань як у депутатів, так і в представників громадськості.

Скарга була мною подана в березні 2017 року. Звертаю увагу, що рішення Ради суддів України, на яке посилаються Сало, Гломб і Жуковська, і яке говорить про те, що скарга на суддів до винесення ними рішення може трактуватися як вплив на суд, прийняте лише в червні 2017-го, тобто через три місяці після самої скарги. Тому це посилання як мінімум некоректне. Тим паче, це не закон, а бачення органу суддівського самоврядування.

Вважаю однозначно: я діяв в межах закону і в інтересах громади Рівненщини», – зазначається в заяві голови Рівненської обради.

Довідка IA ZIK.

Як ми вже неодноразово повідомляли, розгляд питань виділення земель для розробки та видобутку бурштину на сесіях Рівненської облради майже ніколи не обходився без скандальних ситуацій. Активісти неоднозначно висловлювали звинувачення, що депутати при позитивному вирішенні отримують хабарі від певних комерційних структур.

Кім того, як ми вже повідомляли, на сайті Рівненської облради зареєстрований проект постанови про дострокову відставку Миколи Драганчука. Аналітики пов’язують виникнення суддівсько-владного конфлікту із додаванням «плюсів» для ініціаторів дострокової відставки Миколи Драганчука.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-05-20 18:12 :54