четвер, 11 січня, 2018, 16:20 Регіони
Гриневич: Ми будемо розширювати вживання державної мови у школах нацменшин
Румуномовна школа на Буковині. Фото: hromadske.ua
Румуномовна школа на Буковині. Фото: hromadske.ua

Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич заявила, що Україна і надалі розширюватиме вивчення предметів державною мовою у школах нацменшин.

Про це вона сказала у коментарі журналістам в ході урочистостей з нагоди відкриття школи у селі Йорданешти у Чернівецькій області 11 січня.

Відповідаючи на запитання журналістів про те, як саме відбуватиметься процес навчання у цій школі, зважаючи на те, що її відвідуватимуть школярі-представники румунської нацменшини, міністр відповіла:

«Це є школа, яка навчається за планом для шкіл з мовами національних меншин. Як ви знаєте, прийнятий закон про освіту, і відповідно до нього ми будемо розширювати вживання державної мови в таких школах. Але при цьому буде збережено вивчення рідної мови і вивчення частини предметів рідною мовою. Тобто, наша ідея полягає в тому, щоб поряд з навчанням рідною мовою, поступово запроваджувалось вивчення частини предметів і українською. Ми вже представляли це питання на засіданні Венеціанської комісії. Комісія дала нам рекомендації, які будуть імплементовані в тексті Закону «Про загальну середню освіту», який буде внесений весною до Верховної Ради України».

Вона додала, що з боку Венеціанської комісії не надходили «принципові зауваження, щоб ми змінили наш підхід».

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-10-23 16:51 :02