Новини » Економіка 11 січня, 2018, 9:39
Аграровиробники хочуть, щоб уряд компенсував їм закупівлю дронів 
Дрон. Фото: Pixabay
Дрон. Фото: Pixabay

Асоціація Український клуб аграрного бізнесу (УКАБ) пропонує включити дрони і обладнання для елеваторів в перелік сільгосптехніки, за покупку якої виплачується компенсація від держави.

Про це повідомляє biz.nv з посиланням на УКАБ.

«Ми пропонуємо розширити перелік техніки та обладнання, яке підпадає під програму компенсації. Наприклад, додати в нього безпілотні літальні апарати/дрони для сільського господарства або обладнання для елеваторного господарства», – заявив координатор комітету техніки УКАБ Олег Нестеров.

Він пояснює це тим, що передумов для значного зростання попиту на вітчизняну техніку не спостерігається, «особливо на тлі нарощування вітчизняними агровиробниками імпорту сільгосптехніки».

«Навіть якщо врахувати загальний тренд зростання ринку техніки, буде використана тільки половина з виділених коштів», – зазначив він.

Позиція комітету техніки УКАБ за програмою держпідтримки полягає у внесенні змін до існуючого порядку розподілу коштів.

В асоціації пропонують розширити перелік техніки та обладнання, які підпадають під програму компенсації.

Як відомо, програма повноцінно запрацювала з вересня 2017 роки після зняття вимоги про надання аграріями довідки з ГФС для отримання ними компенсації від банків.

Для отримання 20% -ї компенсації вартості досить звернутися в державний банк із заявкою та документами, що підтверджують покупку. Після отримання документів МінАП в місячний термін перераховує кошти держбанку, який в одноденний термін компенсує сільгоспвиробнику 20% вартості придбаної техніки без урахування ПДВ.

Аграрії встигли освоїти лише близько 134 млн грн з які передбачені 550 млн грн в рамках програми часткової компенсації вартості сільгосптехніки та обладнання вітчизняного виробництва. Зокрема, понад 1,2 тис. Українських сільгосппідприємств придбали близько 80 тракторів, один зернозбиральний комбайн, понад 2000 од. ґрунтообробної та посівної техніки на загальну суму 804,3 млн грн.

Нагадаємо, що в 2018 році обсяг коштів за програмою компенсації вартості техніки та обладнання збільшено майже вдвічі – до 945 млн грн.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-20 01:10 :23