Новини » Суспільство 10 січня, 2018, 11:37
Викурюючи свою першу сигарету, більшість людей перетворюється на курців, – дослідження
Фото: Pixabay
Фото: Pixabay

З п’яти людей, які викурюють свою першу сигарету, принаймні троє стають щоденними курцями, стверджує нове дослідження.

Дослідники виявили, що дві третіх людей, які експериментують з сигаретами, пізніше, стають постійними курцями, – інформує видання The Independent.

Автори дослідження з Лондонського університету королеви Марії, Великобританія, заявили, що це свідчить про те, що залежність від сигарет виникає вже після однієї спроби.

Це суперечить твердженням про нові електронні сигарети, розробники яких переконують, що одноразове їх використання навряд чи призведе до залежності.

Вчені заявили, що дослідження, опубліковане у журналі Nicotine And Tobacco Research, ще раз підтверджує, що слід спонукати підлітків не експериментувати з сигаретами.

Дослідники проаналізували дані про сигарети та звичаї куріння у різних країнах, включаючи дослідження, проведені у Великобританії, США, Канаді, Австралії та Новій Зеландії.

Також в аналіз було включено результати вісьмох опитувань, що містять інформацію про понад 215 000 осіб.

Команда виявила, що 60% респондентів заявили, що вони колись пробували сигарети, а 69% з них сказали, що після цього стали щоденними курцями.

Провідний автор дослідження, професор Хайєк, зазначив: «Було висловлено занепокоєння з приводу того, що електронна сигарета може так само узалежнити, як і звичайна, проте це не так».

«Дуже мало некурців, які куштують електронну сигарети, стають щоденними вейперами, тоді як велика частина некурящих, які намагаються використовувати традиційні сигарети, стають щоденними курцями. Не усе можна пояснити наявністю нікотину», – додав він.

Переклад з англійської Оксани Вергелес, для ІА ZIK

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-06-26 03:24 :20