середа, 10 січня, 2018, 14:41 Політика
У Львові громадські організації пропонують відновити державне телебачення на час війни
Фото: radiosvoboda.org
Фото: radiosvoboda.org

На час війни пропонують відновити в Україні державне телебачення, щоб протистояти російській інформаційній агресії.

Про це йдеться у зверненні Форуму громадських організацій Львівщини, яке сьогодні на прес-конференції оприлюднили громадські діячі Володимир Парубій, Михайло Косів, Ігор Калинець, Ярослав Кендзьор.

Приводом для цього звернення стала ситуація 26 грудня минулого року, коли їх чотирьох, а також народного депутата Оксану Юринець не пропустили на прохідній Львівської філії Національної суспільної телерадіокомпанії України, де вони хотіли взяти участь у зйомках політично-історичної програми Ярослава Кендзьора «Уроки». Згодом замість цієї програми в ефір вийшли інші передачі і фільми.

Михайло Косів назвав таку заміну лицемірством. На думку Ігоря Калинця, цей інцидент свідчить про «нищення здобутків і традицій львівського телебачення».

Ярослав Кендзьор заявив, що сам він завжди підтримував і підтримує ідею суспільного мовлення, але вважає, що під керівництвом Зураба Аласанії поняття «суспільне» наповнюється зовсім не тим змістом, яким би мало бути.

Володимир Парубій своєю чергою підкреслив, що в умовах гібридної війни саме державне телебачення – «єдиний механізм давати відсіч російській агресії».

Реформу державного телебачення підписанти звернення називають непродуманою і такою, що шкодить національній безпеці.

«На жаль, державні інституції виявилися безпорадними перед свавіллям. Замість зміцнювати свої позиції на внутрішньому фронті, налагодити масштабний інформаційний спротив вони обеззброюється ще більше. Показовою є непродумана реформа державного телебачення і радіо. Єдиний телеканал з широкою мережею регіональних філій, через які можна було б протистояти ворожій інформаційно-психологічній агресії, утверджувати засади національного державотворення, сприяти згуртованості суспільства, пропагувати європейські цінності, невчасно перетворюється на якесь ефемерне суспільне мовлення, що відразу приєднується до численного хору безпредметних критиканів. Стає ще одним важелем розбрату, творення анархії, руйнації державності», – йдеться у тексті звернення.

Його автори також вважають, що слід якнайшвидше налагодити дієвий інформаційний спротив ворожій пропаганді.

«З цією метою на час війни відновити державне телебачення. Будемо впроваджувати в інформаційному просторі європейські стандарти, коли закінчиться війна і припиниться масована маніпулятивна російська пропаганда. Необхідно усунути з медіапростору псевдоменеджера Аласанію та його команду.

Спільними зусиллями зможемо зупинити ворожий наступ всередині країни, як це зуміли зробити українські воїни на Сході. Пам’ятаймо тривожне застереження Ініціативної групи «Першого грудня», що ми всі в одному човні. Якщо він перекинеться, загинемо усі», – зазначається у зверненні.

<nbsp;>
<nbsp;>
<nbsp;>
* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-12-10 01:54 :24