Новини » Економіка 10 січня, 2018, 15:28
Твердження про 2 відсотки росту економіки не відповідає дійсності, – Матвієнко

За рік два відсотки росту нашої економіки – це небагато. Проте, перевіривши відповідні державні документи, ця цифра просто випаровується.

Таку думку в ефірі інформаційного проекту «Перші про головне. Коментарі» (щобудня о 13:00-15:00 та 17:00-19:00 на телеканалі ZIK) висловив політолог Костянтин Матвієнко.

«Правова невизначеність, нерозкриті злочини, незнайдені винні – все це похитує довіру суспільства. Влада грається з вогнем, зменшуючи свою легітимність ледь не щодня», – коментує гість програми.

На думку політолога, якщо стан України у правовому полі погіршуватиметься, то розпочнеться рух опору.

«Очевидно, нас чекає спочатку стихійний, а потім більш організований рух опору. Адже сьогодні фактично цілковито реабілітована олігархічна система, відтворюється вертикаль за зразком РФ. Ми знову повертаємося у систему відносин держави і суспільства, яка існувала до 2013 року. Проте суспільство набагато доросліше, має досвід, енергетику, тому відверто гратись ним не вийде», – зазначає Матвієнко.  

Експерт підкреслив: ріст економіки на два відсотки – вигадки, які не збігаються із офіційними документами.

«Перед людьми вихваляються ростом економіки на два відсотки. По-перше, це дуже мало, а по-друге неправда. Ми з колегами іноді розважаємося, перевіряючи державні звіти. У них в одному і тому ж документі цифри не сходяться! Тому я відповідально заявляю, що твердження про два відсотки зростання економіки дійсності не відповідає. Давайте глянемо на курс долара. Порівняймо інфляцію на початку і вкінці року, порахуймо у вільній конвертованій валюті, як у мірилі системі координат. Відтак, ми побачимо, що ті два відсотки просто вивітрюються», – пояснює Матвієнко.

Брехня влади, а також інфляція породять депресію у суспільстві, переконаний політолог.

«На цьому тлі говорять про зростання зарплати на тридцять відсотків, яке немає економічного підтвердження. Й тут ми зустрічаємося з інфляцією, яка породжує злидні, злочинність, соціальну депресію. Згодом все це виливається у різноманітні форми опору», – додає гість студії.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-04-25 07:26 :39