live

Ставнійчук: Законопроект Президента про Антикорупційний суд має більше запитань, ніж відповідей

Перспектива створення в Україні Антикорупційного суду реально виглядає дуже примарною і неблизькою.

Про це в ефірі програми Voxpopuli (19.15 – 20.00 на телеканалі ZIK) заявила правник, громадська діячка, член Венеційської комісії (2009-2013 рр.) Марина Ставнійчук.

Гостя програми розповіла, що її позиція стосовно створення антикорупційного суду співзвучна із позицією колишнього Держсекретаря США Джон Керрі, який сказав про те, що всі суди повинні бути антикорупційними.

«Сьогодні склалась ситуація, що в Україні замість справжньої, реальної боротьби із корупцією, ведеться її імітація. І європейська спільнота, і американські колеги категорично наполягають на створенні спеціалізованого антикорупційного суду в Україні», – зазначила гостя програми та додала, що такі ж рекомендації дає і Венеційська комісія.

Марина Ставнійчук нагадала, що Президент вніс до ВРУ відповідний законопроект, проте цей документ, на думку гості програми, має більше запитань, аніж відповідей.

«Бо насправді створюється антикорупційний суд, який в одній особі матиме і суд першої інстанції, і суд, який буде в апеляційному порядку розглядати апеляцію на рішення, постановлені судом першої інстанції», – зауважила Марина Ставнійчук.

Гостя програми наголосила, що загальний європейський принцип утворення судових органів полягає у тому, що ніхто не може бути судом у своїх справах.

«Тобто перша інстанція антикорупційного суду і апеляційна інстанція мають бути розведені і не повинні бути в одній установі. Те, що у проекті до смішного доходить – що вони повинні бути у різних будівлях, я, скоріше, розглядаю як правовий казус чи правове непорозуміння, аніж насправді як правову позицію», – наголосила правник.

Марина Ставнійчук також звернула увагу на порядок підбору суддів до антикорупційного суду, який, на її думку, просто унеможливлює доступ багатьом кандидатам до цього суду через взаємовиключні вимоги. Так, людина повинна мати і суддівський стаж, і великий стаж роботи у міжнародних організаціях.

Окрім того, до повноважень антикорупційного суду пропонують включити злочини, які не лише безпосередньо пов’язані із корупцією, а й інші, які нині розслідує СБУ й поліція.

«Перспектива створення в Україні антикорупційного суду реально виглядає дуже примарною і неблизькою», – вважає Марина Ставнійчук.

Loading...
Loading...
Loading...