Новини » Економіка 10 січня, 2018, 21:21
Ставнійчук прокоментувала скандал із роллю Гонтаревої у виведенні грошей Януковича

Якщо інформація про скандал з виведенням 1,5 мільярда доларів Януковича інвесткомпанією Валерії Гонтаревої правдива, то це підстава для порушення провадження. Крім того, виникає питання, на якій підставі застосовано спецконфіскацію щодо грошей оточення президента-втікача.

Про це в ефірі програми «Vox populi» (19.15 – 20.00 на телеканалі ZIK) заявила член Венеційської комісії (2009-2013рр) Марина Ставнійчук.

«Як на мене, то не повинно бути жодної секретності. Йдеться про рішення суду, обсягом у 100 сторінок. Як я розумію, сьогодні опубліковані деякі витяги з цієї постанови суду. Вона має бути в реєстрі. Тим більш, що влада з 2016 року періодично надає інформацію вустами Генпрокурора та інших посадовців про те, що кошти, які належали, умовно кажучи, Віктору Януковичу і дотичних осіб, конфісковані.

Якщо інформація про виведення Гонтаревою грошей Януковича правдива, то це є підстава для порушення провадження. Я думаю, що цими питаннями займаються не лише правоохоронні органи України, але й багатьох інших країн», – вважає пані Ставнійчук.

На переконання гості програми, сьогодні у цьому питанні більше запитань, аніж відповідей. Не випадково організації ставлять цілий ряд питань до ГПУ щодо оприлюднення рішення, пояснення правової позиції

«З цього приводу у мене виникає декілька питань. Якщо ніхто не притягнений до відповідальності, то на якій підставі конфісковані гроші? Те, що ніхто не притягнений до відповідальності, може стати підставою оскаржувати конфіскацію не тільки в українських судах, але і в європейських.

Якщо немає винних і не встановлені обставини злочину, то можуть залишитись підстави, аби звертатись за оскарженням спецконфіскації. Тим більше, що виникли нові обставини, коли найуспішніший банкір України, як називає Гонтареву Президент, допомагала виводити кошти, які згодом, виявляється, спецконфісковані», – відзначила Марина Ставнійчук.

Читайте також: Олігархи з оточення Януковича обдурили Україну брудною угодою на $1,5 мільярда

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-04-25 19:27 :25