середа, 10 січня, 2018, 21:33 Події
Росія почала ухвалювати неправові рішення, – Лутковська про відмову бранцям Кремля

Російська Федерація без надання жодних пояснень відмовила двом українцям у передачі для відбування покарання на території України. Це дуже поганий знак того, що РФ починає ухвалювати неправові та невмотивовані рішення. Відповідно, це позбавляє навіть міжнародне право будь-якого сенсу.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» (щобудня о 13:00–15:00 та 17:00–19:00 на телеканалі ZIK) заявила уповноважений Верховної Ради України з прав людини (з 2012), урядовий уповноважений у справах Європейського суду з прав людини (з січня 2011) Валерія Лутковська.

«Знаєте, що найбільше мене вразило у 2017 році? Щодо звільнення двох українців ми отримали відмову у застосуванні навіть досить простої та популярної конвенції про передачу засуджених осіб. Так от, Російська Федерація відмовила без надання жодних пояснень двом українцям у їх передачі та відбування покарання на території України. Це дуже поганий знак того, що РФ починає ухвалювати неправові та невмотивовані рішення. Відповідно, це позбавляє навіть міжнародне право будь-якого сенсу», – заявила Лутковська.

Уповноважений ВРУ з прав людини пояснила, що це стосується двох ув’язнених в РФ українців – Карплюка і Виговського.

«Зазвичай такі рішення мотивуються до рішень російських судів, зокрема, коли суд чітко зазначає, чому він не може передати цю особу для відбування покарання. У даному випадку – ані рішення суду, ані якогось пояснення, просто «ні».

Тому казати, що у нас є «світло в кінці тунелю» та що хлопці повернуться назад до України, я поки що не можу. Я дуже на це сподіваюся, роблю для цього все можливе, але впевненості в цьому у мене поки що немає», – зазначила Валерія Лутковська.

Читайте також: Казанський розповів, як бойовики зустріли «своїх» із полону

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-10-24 03:25 :53