Новини » Світ 10 січня, 2018, 8:50
Польський прем’єр заявив про десятки тисяч біженців з України
Прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький. Фото: ZIK/EPA-EFE/STEPHANIE LECOCQ
Прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький. Фото: ZIK/EPA-EFE/STEPHANIE LECOCQ

У Польщі процедури надання політичного притулку є досить жорсткими і небагато осіб отримало статус біженця в Польщі. Однак, у Польщі є понад мільйон українських трудових мігрантів, з яких кількадесят тисяч – це утікачі з територій, охоплених війною.

Про це після зустрічі з президентом Євроради Жаном-Клодом Юнкером у Брюсселі, представляючи власні аргументи щодо небажання приймати біженців з Близького Сходу та Північної Африки, заявив прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький, передає Укрінформ.

«Я представив нашу позицію трохи в іншому світлі. І справді, наші процедури надання притулку є досить жорсткими, оскільки на пальцях однієї руки у переносному значенні можна порахувати осіб, які отримали такий статус. Однак, ми показали тисячі прохань про надання притулку, які подаються в Польщі»,- заявив Моравецький.

Він повідомив Юнкеру, що свого часу Польща прийняла тисячі біженців з Чечні, які втікали звідти від двох воєн, а зараз має справу з наслідками російсько-української війни.

«Я говорив також про проблему російсько-української війни, яка призвела до того, що маємо понад мільйон осіб з України, які загалом є трудовими мігрантами. Однак, якщо дуже серйозно вивчити статистичні дані, то принаймні кільканадцять чи декілька десятків тисяч – це особи з територій, охоплених війною, без даху над головою, типові утікачі з території східної України»,- заявив Моравецький.

Він зазначив, шо Польща не змінює своєї позиції у питанні біженців і не прийматиме у себе мігрантів з півдня.

Польський прем’єр також поінформував, шо під час розмови він обговорив з Юнкером питання реформування судочинства в Польщі. Він навів аргументи щодо необхідності змін в судовій системі країни. Водночас, він фактично визнав, шо йому поки що не вдалося переконати Юнкера до своєї позиції.

Моравецький і Юнкер домовилися незабаром продовжити дискусію, аби це «принесло результат до кінця лютого».

Читайте також: Українцям на три місяці збільшили термін легальної роботи у Польщі

Як повідомлялося раніше, на початку грудня Єврокомісія подала до суду ЄС на Польщу, Чехію та Угорщину через невиконання цими країнами рішення від 2015 року про участь у процедурі обов’язкового розподілу біженців.

Також у грудні Єврокомісія прийняла рішення про застосування 7-ї статті договору ЄС проти Польщі і дала Варшаві три місяці на запровадження в дію рекомендацій щодо покращення у країні ситуації з верховенством права. Застереження комісії викликають зміни у системі судочинства й ухвалення Польщею законів у цій сфері. Йдеться про раніше прийняті закони про Конституційний суд та суди загальної юрисдикції, а також про закони про Верховний суд та Національну раду судочинства.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-07-19 00:34 :11