Новини » Політика 10 січня, 2018, 15:44
Обмін полоненими – спроба показати, що «Мінськ» ще працює, – експерт

Весь мінський процес, як і обмін полоненими, – звичайна піар-акція. Насправді Путін і Порошенко просто намагались продемонструвати, що «Мінськ» ще не «всьо».

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі» (щобудня о 13:00-15:00 та 17:00-19:00 на телеканалі ZIK) заявив політолог Костянтин Матвієнко.

«Процес обміну полоненими – це компетенція спецслужб. Софіти, мікрофони, ліхтарі там абсолютно неприпустимі. Я вважаю, що Президент вчинив цілковито неправильно, коли з'явився там, коли це все набуло розголосу», – переконаний Костянтин Матвієнко.

Він вважає, що зараз найголовнішим завданням є встановлення імен усіх українців, які зараз перебувають у полоні.

«Нам зараз віддають лише тих людей, які є в більш-менш нормальному стані. А скільки там скалічених, підданих тортурам? Скільки там людей, у яких вже є проблеми з психікою», – каже політолог.

Тому він переконаний, що алгоритм цього процесу повинен бути саме таким – встановлення осіб, мовчазний обмін та повернення їх у сім'ї.

«Потім має бути медична та психологічна допомога, звичайна профілактична допомога контррозвідки. Без цього нікуди не дітись. Тільки тоді в Маріїнському палаці Президент може зустрітися зі справжніми героями. При цьому це не повинно набувати особливого розголосу», – вважає експерт.

Він зауважив, що на обміні полоненими так само намагається піаритись і керівництво Російської Федерації.

«Головний медійний і політичний зміст того, що відбулося, – українські чиновники зустрілися із самозванцями з боку «ДНР» та «ЛНР». Фактично Україна вступила у публічну взаємодію з самозваними владами на тих територіях», – підкреслив політичний експерт.

Також він зауважив, що з гуманітарних міркувань така взаємодія неодмінно повинна бути непублічною.

«Але коли телекамери фактично примусили Україну спілкуватися з самозванцями, яких ми не визнаємо ні фактично, ні юридично, це її серйозна політична поразка», – переконує фахівець.

Окрім цього він зауважив, що навіть весь мінський процес – це банальна піар-акція.

«Путіну і Порошенку потрібно було показати, що «Мінськ» ще не «всьо». Хоча насправді він вже давно «всьо», і це всім зрозуміло. Тому дуже сподіваюсь, що надалі здоровий глузд візьме гору, це робитиметься не публічно, і ми вже по факту, коли людина на волі, якщо вона цього захоче, дізнаватимемось про такі зміни в її житті», – каже Костянтин Матвієнко.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-04-20 05:19 :22