Новини » Політика 277

Антикорупційні органи – це симулякри, підпорядковані владі, – Олесь Доній

Новостворені антикорупційні органи повністю або частково підпорядковані Президенту і більше використовуються як інструменту боротьбі з опозицією та для шантажу, аніж для реальної боротьби з корупцією.

Таку думку висловив політолог Олесь Доній в ефірі програми «Voxpopuli» (щобудня о 19.15 – 20.00 на телеканалі ZIK).

На думку політолога, в Україні не відбудеться ніякого покарання корупціонерів. Адже приказка «риба гниє з голови» абсолютно відповідає українській дійсності.

«Ми бачимо непрацюючий НАЗК, який повинен займатися перевірками декларацій високопосадовців. Проте за рік своєї роботи орган прозвітував тільки про 80 перевірених декларацій, робота над якими фактично не призвела до жодних результатів», – підкреслив Доній.

Експерт вважає, що наразі антикорупційні органи тільки імітують діяльність, оскільки їхнє створення було вимогою міжнародних партнерів.

«Так звані антикорупційні органи – це симулякри, які були створені під тиском Заходу. Безумовно, Захід сподівався, що таким чином зможе змінити ситуацію з корупцією в Україні.

Натомість де-факто, ці органи повністю або частково підпорядковані Президенту, і більше використовуються як інструменту боротьбі з опозицією та для шантажу, аніж для реальної боротьби з корупцією», – пояснив Доній.

Екс-нардеп зауважив, що попереджав про подібну ситуацію ще 3 роки том, коли Петро Порошенко фактично відмовився від своєї передвиборчої обіцянки продати всі бізнеси. Це стало ланцюговою реакцією, адже всі чиновники робитимуть аналогічно.

«В Україні відбувається не тільки політична, а й суспільна криза. І поки не відбудеться ідеологічно реформації, після якої будуть прищеплені інші норми поведінки, зокрема етика праці та самообмеження влади та еліт, то нічого в Україні не зміниться», – констатував Олесь Доній.

 

загрузка...
загрузка...
Loading...