вівторок, 9 січня, 2018, 17:06 Політика
Якщо РФ не пропускатиме українські авто, залучимо МЗС, – речник ДПСУ

На ділянці, яку контролює Сумський прикордонний загін, російські правоохоронці без жодної аргументації не пропустили 18 українських транспортних засобів. Наразі ще рано говорити, чи це пов‘язано із запровадженням Україною біометричного контролю. Однак, якщо це переросте у тенденцію, Держприкордонслужба вимагатиме пояснень у російської сторони.

Про це в ефірі інформаційного проекту «Перші про головне. Коментарі» (щобудня 13:00–15:00 та 17:00–19:30 на телеканалі ZIK) заявив речник Держприкордонслужби України Олег Слободян.

Після запровадження Україною біометричного контролю російські прикордонники продовжують відмовлятись пропускати на свою територію українські транспортні засоби. Зокрема, за словами Слободяна, на ділянці Сумського загону відразу у декількох пунктах пропуску російські правоохоронці без пояснень повертали українські транспортні засоби.

«Йдеться про щонайменше 18 транспортних засобів – 7 мікроавтобусів і 11 легкових автомобілів. Російські правоохоронці повернули їх без пояснення причин. Також вони не надали нашим громадянам жодних документів, які б аргументували таке рішення», – розповів Слободян.

Натомість українська сторона не вдається до дзеркальних дій.

«Після запровадження біометричного контролю усі громадяни Російської Федерації, які не мали проблем із українськими правоохоронними органами та із законом, вільно і без проблем потрапляють на територію України. Вже з початку року таких було понад 24 тисячі», – наголосив Слободян.

Та водночас речник зазначив: поки що кількість завертання автівок не є такою значною, щоб робити висновки, чи справді це пов‘язано із запровадженням «біометрики».

«Потрібно трішки більше часу, щоб отримати інформацію із інших ділянок. Наразі маємо сигнал, якщо він переросте у тенденцію, підніматимемо МЗС та міжнародні організації, щоб зафіксувати такі факти та, принаймні, вимагати якогось пояснення», – заявив Олег Слободян.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-12-15 11:13 :43