Новини » Львів 9 січня, 2018, 10:58
У Пустомитівському районі в 25% джерелах децентралізованого водопостачання виявили перевищення вмісту нітратів

У 2017 р. Пустомитівським районним відділом ДУ «Львівський ОЛЦ МОЗ України» лабораторно обстежено 302 джерела децентралізованого водопостачання на вміст нітратів, вода з яких використовується для дітей віком до 3 років.

Із вказаного числа обстежених джерел децентралізованого водопостачання перевищення вмісту нітратів виявлені у 78 пробах, що становить 25,8%, в порівнянні з середнім обласним показником за 2016 р. - 13,5%. Про це ІА ZIK повідомили у Пустомитівському районному відділі ДУ «Львівський ОЛЦ МОЗ України».

Обстеження проводилися відповідно до постанови КМ України від 17.05.10. № 16 «Про попередження виникнення водно-нітратної метгемоглобінемії».

У 2016 році перевищення вмісту нітратів становило 25,3%, у 2015 році перевищення вмісту нітратів становило 39,4%, а у 2014 році, відповідно у (44%) що вказує на значний відсоток нестандартних проб в Пустомитівському районі.

Нітрати належать до метгемоглобіноутворювачів, але надходячи в шлунково-кишковий тракт з водою, вони під дією кишкової флори відновлюються в нітрити. Останні надходять у кров і блокують гемоглобін шляхом утворення метгемоглобіну, який не здатен вступити в зворотну реакцію з киснем і перенести його. Отож, чим більше гемоглобіну перетворилось в метгемоглобін, тим менша киснева ємкість крові. Саме тому при надходженні в організм людини нітратів у дозах, які перевищують допустимі, виникає клінічна картина гострого або хронічного нітратного отруєння та призводить до розвитку водно-нітратної метгемоглобінемії, особливо у дітей до 3 х років.

Якщо вміст нітратів у воді перевищує допустиму норму, не можна її використовувати для пиття та приготування їжі. Забруднена нітратами вода чиста, прозора, без запаху і видимих домішок, звичайна на смак. Кип’ятіння забрудненої нітратами води не зменшує, а збільшує її токсичність.

Для запобігання виникненню водно-нітратної метгемоглобінемії у дітей рекомендовано не вживати забруднену наднормативними концентраціями нітратів питну воду для приготування їжі та питних потреб, вибрати інше гарантоване джерело або вживати бутильовану воду.

Водою з нітратами можна мити посуд, прати білизну, прибирати в приміщеннях тощо, розповіли в лабораторії.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-17 16:45 :14