вівторок, 9 січня, 2018, 18:30 Суспільство
Медійність стає єдиною можливістю справедливого правосуддя, – Іллєнко

Сьогодні постає питання зміни самої правоохоронної системи, і якщо цього не відбудеться, то єдиним способом добитися справедливості в України буде тиск, суспільний резонанс та прикута увага медіа.

Таку думку висловив народний депутат України Андрій Іллєнко в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» (щобудня о 13:00 – 15:00 та 17:00 – 19:00) на телеканалі ZIK.

Коментуючи підвищену публічність розслідування справи вбивства правозахисниці Ірини Ноздровської, народний депутат зауважив, що в будь-якій демократичній крані світу, коли трапляється резонансний злочин, абсолютно нормально, що він стає топ-темою в усіх медіа.

«На жаль, реалії нашої правоохоронної та судової системи такі, що дуже часто така медійність та привертання уваги суспільства до певних подій стає єдиною можливістю хоча б сподіватися на справедливість. До того ж, враховуючи те, скільки було прецедентів, коли справи розвалювалися, не розслідувалися, а прогрес з’являвся тільки тоді, коли приверталась увага суспільства», – зауважив Іллєнко.

Депутат нагадав, що історія Ноздровської почалася саме з того, що поліція не зробила елементарну експертизу крові на вміст наркотичних речовин у водія, який на смерть збив її молодшу сестру. Натомість прокуратура цілковито саботувала розслідування бездіяльності поліції.

І якби не активна діяльність Ірини Ноздровської, то взагалі ця справа була б похована, оскільки чоловік, який збив сестру Ірини, є племінником місцевого судді.

«Тільки через те, що був тиск та медійний супровід, родина добилася того, що суд виніс рішення засудити цього водія. Після цього сталося  вбивство самої правозахисниці. Насправді таких прикладів дуже багато, і, якщо говорити про всю країну, то просто елементарно не вистачає можливостей втручатися в кожну подібну ситуацію», – підкреслив Андрій Іллєнко.

Відтак, підсумовує депутат, стоїть питання зміни самої правоохоронної системи, і якщо цього не відбудеться, то єдиним способом добиватися справедливості в України буде тиск, суспільний резонанс та прикута увага ЗМІ.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-11-19 03:08 :59