Новини » Світ 9 січня, 2018, 13:55
Боснійські серби, попри заборону суду, відзначають «День державності»
Місто Баня-Лука, столиця боснійських сербів, готується до відзначення неконституційного свята, 8 січня 2018 року. Фото: radiosvoboda.org
Місто Баня-Лука, столиця боснійських сербів, готується до відзначення неконституційного свята, 8 січня 2018 року. Фото: radiosvoboda.org

Сьогодні, 9 січня, боснійські серби відзначають «День державності» з нагоди проголошення у 1992 році на півночі і сході Боснії та Герцеговини незалежності так званої «Республіки Сербської». Ці дії чверть століття тому ознаменували початок боснійської війни.

Про це повідомляє «Радіо Свобода».

Конституційний суд країни заборонив такі святкування. Підготовка до урочистостей триває, попри заперечення міжнародних та боснійських політичних лідерів, що чверть століття тому проголошення незалежності регіону ознаменувало початок боснійської війни.

У листопаді 2015 року конституційний суд Боснії постановив, що це «свято» є дискримінаційним щодо несербського населення, оскільки збігається зі святкуванням дня православного святого Стефана, якого серби вважають своїм покровителем.

У грудні 2016 року парламент Республіки Сербської ухвалив закон, в якому назвав 9 січня світським святом, щодо процедури відзначення якого має визначатися уряд. Влада сербської частини Боснії та Герцеговини запланувала воєнізований парад з участю сотень поліцейських, пожежників, тюремних охоронців, членів сил цивільної оборони та асоціації мисливців.

Наразі невідомо, чи братимуть участь у параді військові з Третього піхотного полку боснійських збройних сил, що складається з солдатів з Республіки Сербської.

США та Євросоюз виступають проти святкування 9 січня.

Раніше повідомлялось, що Республіка Сербська може відділитись від Боснії і Герцеговини.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-19 19:01 :33