Новини » Політика 8 січня, 2018, 22:26
Юрко Андрухович: Еволюційний мовний процес не виключає «лагідного тиску» держорганів

Хоча розвиток мови має бути еволюційним, проте українізаційний тиск державних органів у публічному просторі мусить бути. Є позитивний результат державного регулювання.

Про це ефірі програми «HARD з Влащенко» на телеканалі ZIK заявив письменник Юрій Андрухович.

«Я повністю погоджуюсь, що розвиток української мови в культурному просторі повинен бути еволюційним, але «лагідний тиск» державних органів має це доповнювати. Я маю на увазі, що має бути доволі помітна і відчутна участь держави у цьому еволюційному процесі. Тому що вільної ніші насправді немає», – переконаний письменник.

За його словами, у цьому процесі має бути взаємодія державних органів і суспільства. Зрозуміло, що чиновники не повинні ухвалювати безглуздих рішень.

«Слово «квоти» не подобається нікому. Але в кожному разі їх і деякі європейські демократії давно застосовували. Ми всі знаємо про французькі приклади обмеження англомовної продукції в ефірі», – сказав Андрухович.

У відповідь на репліку ведучої, що в цифрову епоху це відкидає нас назад в часі, пан Андрухович сказав, що коли люди слухають музику в інтернеті, вони перебувають у своєму приватному просторі, а те, що стосується публічного простору – це державна справа.

«Радіостанція, яка водночас спілкується з сотнями тисяч людей - це публічний простір і тут має бути участь держави», – вважає Андрухович.

Також гість програми зауважив, що вже є позитивні приклади дії державного регулювання у культурній сфері. 

«У нас ожило кіно, почали продукувати фільми. До мене все частіше звертаються продюсери українського кіно, які просять тексти, щоб екранізувати їх. І не тільки до мене. Я знаю десятки колег, до яких звертаються. У нас би цього не було, якби державна влада не поставила певних бар'єрів щодо російської продукції», – вважає письменник.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-06-19 18:24 :15