Новини » Світ 8 січня, 2018, 15:10
Саудівська Аравія роздасть громадянам $ 13 млрд і скоротить пільги для королівської сім’ї

Влада Саудівської Аравії протягом 2018 року розподілить між жителями королівства 50 млрд ріалів (близько $ 13 млрд), щоб компенсувати населенню зростаючу вартість життя.

Про це повідомляє Delfi.

Згідно з указом короля Салмана від 6 січня, державним службовцям Саудівської Аравії щомісяця доплачуватимуть тисячу ріалів (близько $ 266) після того, як в королівстві з початку 2018 року вирішено підняти ціни на бензин майже в два рази і ввести ПДВ (5%). Грошові виплати отримають також пенсіонери і військовослужбовці, крім того, влада візьме на себе оплату ПДВ в деяких випадках (наприклад, при первинній покупці житла).

Всього на держслужбі в Саудівській Аравії зайняті приблизно 1,2 млн осіб, нагадує Business Insider.

При цьому великий бізнес також приєднався до королівської ініціативи, пише Bloomberg: за відомостями джерел агентства, компанія Saudi Arabian Oil Co. (Saudi Aramco) має намір в поточному році збільшити місячні зарплати на тисячу ріалів тим працівникам-саудитам, у кого виплати становлять 20 тисяч ріалів або нижче.

Одночасно саудівський уряд вирішив скоротити пільги членам королівської сім’ї, що викликало невдоволення останніх. 6 січня 11 принців провели сидячий страйк в палаці в Ер-Ріяді в знак протесту проти королівського указу, який пропонує їм самостійно оплачувати рахунки за воду і електрику; всі учасники акції були заарештовані.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-07-20 08:26 :11