Новини » Світ

Нетаньягу бажає ліквідації агентства ООН для допомоги палестинським біженцям

Палестинські біженці у черзі за гуманітарною допомогою у таборі Ярмук у Дамаску

Прем’єр Ізраїлю Біньямін Нетаньягу заявив у неділю своєму кабінету міністрів, що агентство ООН, яке допомагає палестинським біженцям, лише продовжує проблему і тому повинно бути закрите. Це палестинці, які залишили свої доми під час війни, в результаті якої було створено Ізраїльську державу, та їх нащадки. Нині понад півтора мільйона палестинців живуть у таборах біженців у Йорданії, Лівані, Сирії, на Західному березі та в секторі Газа.

Про це передає «Голос Америки».

Нетаньягу заявив, що Близькосхідне агентство ООН для допомоги палестинським біженцям і організації робіт (UNRWA) зосереджене лише на палестинських біженцях і що його фінансування повинно бути переведене до загального агентства ООН з питань біженців. Він підкреслив, що це агентство мусить стати справою минулого.

За повідомленням, допомогою цього агентства має право користуватися п’ять мільйонів людей.

Представник UNRWA Крис Ґуннесс заявив, що агентство продовжуватиме працю доти, доки немає «справедливої і тривалої розв’язки» питання біженців.

Водночас раніше повідомлялось, що не всі поділяють ставлення Нетаньягу до питання підтримки біженців. Зокрема, в МЗС Ізраїлю заявили, що занепокоєні наслідками припинення допомоги США палестинцям.

Заходи для влаштування мирних переговорів між ізраїльтянами і палестинцями вже кілька років тому зайшли в глухий кут, і їх перспективи далі ускладнились минулого місяця після того, як президент Трамп заявив, про визнання Єрусалима столицею Ізраїлю та перенесення туди американського посольства з Тель-Авіва.

Нагадаємо також, що в Ізраїлі почалася програма по виселенню нелегальних мігрантів з країни. Біженцям буде запропонований вибір між від’їздом з Ізраїлю і в’язницею.

Loading...