Новини » Політика 8 січня, 2018, 18:38
Нардеп Чумак: Йде системна робота зі знищення незалежності антикорупційних органів

Нині в Україні тривають системні дії щодо знищення незалежності антикорупційних органів.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» (щобудня о 13:00–15:00 та 17:00–19:00 на телеканалі ZIK) заявив народний депутат (позафракційний) Віктор Чумак.

Гість програми вважає, що у боротьбі із корупцією в Україні впродовж 2016-2017 років відбувається «відкат» назад, оскільки закони про НАБУ, САП, НАЗК були прийняті 2014 року, у 2015-му відбулося становлення цих органів, 2016 року вони почали працювати. І саме тоді, наголосив політик, почалися спроби нівелювати всю їхню діяльність.

«У 2017 році ми бачили просто системну боротьбу проти НАБУ. Останнім проектом закону, який подавали щодо можливості знищення НАБУ, – це був закон Герасимова-Бурбака щодо можливості контролювати НАБУ шляхом зняття голови», – зазначив нардеп та наголосив, що одним із зобов’язань України перед Європейським Союзом є саме незалежність антикорупційних органів.

Гість програми наголосив, що не ідеалізує антикорупційні органи.

«Але ідуть системні дії щодо знищення їх незалежності», – переконаний Віктор Чумак.

А ось щодо незалежності НАЗК, як наголосив політик, навіть не йдеться: «Воно повністю підконтрольне Адміністрації Президента. Причому воно стало підконтрольним Адміністрації Президента на момент його створення і на момент формування самого НАЗК, тому що там був просто маніпулятивний конкурс».

Політик наголосив, що найбільших репутаційних втрат країна зазнала саме тоді, коли з’явився закон Герасимова-Бурбака.

«Безвіз – це одне, а втрати репутаційні, які відбулися, – це дуже серйозно», – заявив політик та наголосив, що наслідком таких репутаційних втрат, зокрема, стало те, що очільник ГПУ Юрій Луценко не поїхав до США.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-04-23 09:35 :09