Новини » Політика 403

Касько: Помилка антикорупційних органів та, що вони женуться за показниками

У роботі антикорупційних органів – і нових, і старих – помітна помилка, коли вони женуться за кількістю та показниками. Проте важливіше, щоб було менше таких процесів, але щоб це були топ-корупціонери і щоб ці факти дійсно були доведені і суспільство це сприйняло.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» (щобудня о 13:00–15:00 та 17:00–19:00 на телеканалі ZIK) заявив заступник генерального прокурора України (2014-2016 рр.) Віталій Касько.

Гість програми, відповідаючи на запитання, за якими параметрами відбувається моніторинг за боротьбою з корупційними діяннями, зауважив, що коли мова йде про боротьбу із корупцією, то параметри відомі у всьому світі – реальне притягнення корупціонерів до відповідальності, а не лише затримання та «показові» ефіри на телебаченні із розкладанням купюр на підлозі. Окрім того, це реальне засудження, а ще – дотримання прав людини під час розслідування.

«Бо недостатньо просто розслідувати і когось запроторити до в’язниці, потрібно зробити це у відповідності до закону із дотриманням прав людини, що складніше. Але тому й існує європейське співтовариство, європейське суспільство, європейські стандарти, для того, щоб країни, які прагнуть, які задекларували, що вони хочуть стати частиною європейського простору, дотримувались таких стандартів», – зазначив Віталій Касько.

З його слів, важливою у діяльності державних інституцій є прозорість.

«Звідси і електронне декларування, моніторинг способу життя службовців. Тобто, не лише притягнення до відповідальності, а й превенція, попередження корупції, створення таких умов, за яких корупція стає, по суті, неможливою», – зазначив Віталій Касько.

Гість програми також зауважив, що певних вимог до України, що, мовляв, потрібно посадити за грати певну кількість корупціонерів, не існує. Разом з тим, з його слів, у роботі антикорупційних органів – і нових, і старих – помітна помилка, коли вони женуться за кількістю та показниками.

«На мою думку, важливіше, щоб було менше таких процесів, але щоб це були топ-корупціонери і щоб ці факти дійсно були доведені і суспільство це сприйняло. Воно тоді було би таким превентивним фактором… Бо чиновники, налаштовані на корупцію, … схильні до вчинення корупційних дій, будуть розуміти, що це потягне за собою реальну відповідальність», – зазначив Віталій Касько.

 

Додайте ZIK.UA в обрані джерела Додати в обрані Google News