Новини » Політика 585

Експерт назвав єдиний спосіб звільнення директора ДБР

Кабмін, Президент та Верховна Рада сьогодні беруть на себе такі повноваження, які у Конституції для них не передбачені. До прикладу, вони займаються створенням якихось комісій та призначають керівників антикорупційних органів.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» (щобудня о 13:00–15:00 та 17:00–19:00 на телеканалі ZIK) заявив заступник Генпрокурора України (2014-2015) Олексій Баганець.

«Ми призначили керівників антикорупційних органів, але не зробили висновків. І вже під час запровадження закону про ДБР отримали аналогічну ситуацію. Тобто, Кабмін, Президент та Верховна Рада беруть на себе такі повноваження, які в Конституції їм не передбачені. Вони займаються створенням якихось комісій, призначують керівник і так далі»,– заявив гість програми.

Олексій Баганець додав, що і закони, прийняті Верховною Радою щодо ДБР та НАБУ – недосконалі.

«Найголовніше, що мене лякає – подивіться на їхні закони про НАБУ та ДБР. Якщо керівник одного з цих органів не справляється з повноваженнями, якщо орган систематично і грубо порушує права людей, то як ви відреагуєте на цих керівників? Та ніяк!», – зауважив Баганець.

Гість програми додав, що і звільнити керівників НАБУ та ДБР з їхніх посад, навіть, за власним бажанням, сьогодні складно.

«Щоби звільнити голову ДБР, треба скласти на нього протокол про вчинення ним адміністративного корупційного правопорушення і щоби суд ухвалив таке рішення. Це єдина підстава, коли його можна звільнити.

Щодо директора НАБУ, то має бути висновок незалежного аудиту. Але ми бачимо, що до сьогоднішнього дня ВРУ не може обрати незалежного аудитора», – акцентував екс-заступник Генпрокурора України.

Читайте також: ДБР очолила людина, яка серед 19-ти кандидатів посіла останнє місце, – Фірсов

 

загрузка...
загрузка...
Loading...