live
Новини » Економіка 301

Українські видавництва спинаються на ноги, – Іван Малкович

Уже третій рік українські видавництва відчувають позитивні зміни – галузь стала сучасною, а самі підприємства спинаються на ноги. До того ж у нас почало з‘являтися багато профільної літератури, адже видавці уже можуть дозволити собі купити право на переклад таких творів.

Про це в програмі «FACE 2 FACE з Тетяною Даниленко» (о 20:00на телеканалі ZIK) розповів поет та видавець Іван Малкович.

За його словами, уже третій рік провідні українські видавництва відчувають позитивні зміни.

«Звісно, тут певною мірою працює й заборона на ввезення деяких книжок із Росії. Адже, хоча й не всі московські книжки заборонені, все одно відчутно, що люди хочуть читати. Окрім того, спинаються на ноги й самі українські видавництва», – розповів Малкович.

Адже в Україні ця галузь стала сучаснішою – почали з‘являтись нові видавництва, а дизайн книжок став «дуже пристойним».

«Посол однієї великої держави навіть сказав, що Україна стає уже дуже схожою на цивілізовані країни. У нас є не лише художня, історична чи дитяча література, а й книжки із економіки, психології чи інженерії. Звичайно, їх ще не так багато, та українські видавці уже можуть собі дозволити розкіш купувати право на перевидання чи переклад цих творів», – зазначив видавець.

Адже досі ми користувалися здебільшого лише російськими виданнями такої літератури, оскільки там переклад – на високому рівні. Тоді як український ж наразі потребує нових сил та талантів.

«Наразі у нас перекладають ще не дуже вправно. Хоча й маємо парадокс, адже зараз англійську знає в десятки тисяч більше молодих людей , ніж 20 років тому, та перекладачів менше», – зауважив Малкович.

Разом із тим він підкреслив: якщо український письменник є успішним, може жити за рахунок своїх книжок. Хоча й тут не йдеться про надто великі кошти.

«Та схожа ситуація є у всьому світі. Найпоказовіший приклад: коли Джоан Роулінг писала вже другого свого «Гаррі Поттера», видавець з «Bloomsbury» казав: «Джоан, ти не проживеш на дитячі книжки, знайди собі якусь роботу». Та ясно, що тут маємо щасливий і унікальний випадок – вона стала мільярдеркою», – розповів Малкович.

Та ця історія є радше винятком, адже у всьому світі письменники не так аж розкошують. Та позитивно, що вже навіть й українські автори, завдяки своїм книжкам, можуть «сяк-так зводити кінці з кінцями». 

Читайте також: Шість книг для прочитання від Президента України

Loading...
Loading...
Loading...