Новини » Політика 6 січня, 2018, 21:09
У Раді назвали маніпуляцією польські заяви про «українських біженців»

В.о. голови Комітету ВР із питань європейської інтеграції Марія Іонова назвала маніпулятивними висловлювання польських високопосадовців «про сотні тисяч біженців з України».

Іонова також порадила у Фейсбуці польським чиновникам відрізняти їх від трудових мігрантів, згідно з міжнародним гуманітарним правом, – повідомляє Укрінформ.

«Нещодавні заяви прем’єр-міністра Польщі та інших високопосадовців про біженців є маніпулятивними. Біженцями свідомо називають громадян України, які через проблеми суто економічного характеру, а не політичні чи інші, виїхали на заробітки до Польщі.... Також серед тих, хто виїхав до сусідньої країни, є окремий сегмент громадян, котрі, будучи етнічними поляками, вирішили скористатися пропозицією польського уряду «про карту поляка» і переїхати на постійне місце проживання в Республіку Польща. Це їх вибір, але кількість цих громадян складає близько 1 тисячі, не більше, й це офіційна польська статистика», – написала Іонова.

Вона зазначила, що є великою загадкою, навіщо на темі «біженців» активно спекулює правляча партія «Право і Справедливість».

«Можливо, такою відверто недружньою до України риторикою, намагається вирішити власні проблеми в рамках ЄС, убезпечити Польщу від мігрантів і біженців з третіх країн, забезпечити захист від справжніх біженців з зон конфліктів на Близькому Сході, яких вона відмовляється приймати у себе як країна ЄС», – припустила в.о. голови профільного комітету.

Читайте також: Консул спростовує заяву Польщі про десятки тисяч українських біженців

Вона констатувала, що йде відверте маніпулювання громадською думкою і як наслідок – загострення взаємин Польщі і України. На думку Іонової, тема «українських біженців» вигідна теперішній польській владі для маніпуляцій, в першу чергу, з інституціями ЄС.

«Сподіваюсь, у подальшому наші партнери – польські політики будуть використовувати прийнятну термінологію міжнародного гуманітарного права й розрізняти біженців і трудових мігрантів. Я впевнена, що і українські, і польські ЗМІ можуть звернутись до офіційних міжнародних інституцій ООН щодо роз’яснення і тлумачення цих різних статусів», – підсумувала Іонова.

Читайте також: Українцям на три місяці збільшили термін легальної роботи у Польщі

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-08-26 06:35 :47