Новини » Політика 5 січня, 2018, 15:31
ВСУ 29 січня розгляне позов Саакашвілі щодо позбавлення громадянства
Верховний суд України. Фото: rbc.ua
Верховний суд України. Фото: rbc.ua

Позов лідера партії «Рух нових сил» Міхеїла Саакашвілі до президента України Петра Порошенка про незаконність указу, яким екс-президента Грузії було позбавлено українського громадянства, розглядатимуть 29 січня в Касаційному адміністративному суді у складі нового Верховного Суду України.

Засідання призначено на 12:00, пише «Інтерфакс-Україна».

Цей позов спочатку мав розглядатися у Вищому адміністративному суді України, куди був поданий восени минулого року, і 3 листопада за ним було відкрито провадження. Засідання ВАСУ у цій справі кілька разів переносили з різних процесуальних причин.

Останнє засідання з цього питання було призначено у ВАСУ 21 грудня 2017 року, але воно не відбулося, оскільки з огляду на судову реформу в Україні з 15 грудня 2017 р. ВАСУ припинив свою процесуальну діяльність. Відтоді всі касаційні скарги, позови та апеляційні заяви, які належать до компетенції касаційного адміністративного суду, необхідно направляти до Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду України.

Нагадаємо, в липні П.Порошенко позбавив М.Саакашвілі, який на той час перебував за кордоном, українського громадянства. 10 вересня М.Саакашвілі перетнув польсько-український кордон в оточенні своїх прибічників, які фактично прорвали кордон. 25 жовтня М.Саакашвілі заявив, що отримав документи від Адміністрації президента України про позбавлення його громадянства та планує оскаржити це рішення в суді.

Як стало відомо сьогодні, суд у Тбілісі засудив екс-президента Грузії Міхеїла Саакашвілі до трьох років позбавлення волі. Таке рішення оголосив суддя Тбіліського міського суду Георгій Аревадзе.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-05-26 09:56 :01