Новини » Суспільство

Волонтер: Масові нагородження бійців АТО з боку держави почалися лише з середини 2015-го

Ще 2014-го держава майже не нагороджувала воїнів АТО. Масові нагородження бійців державою почалися лише з середини 2015-го року.

Про це в ефірі програми FACE2FACE з Тетяною Даниленко (щоп’ятниці та щосуботи о 20:00 на телеканалі ZIK) заявив волонтер, засновник ордену «Народний герой України», журналіст Андрій Боєчко.

«Ще у 2014-му держава майже не нагороджувала вояків АТО. Масові нагородження бійців державою почалися лише з середини 2015-го року. Чим відрізняються наші нагородження і державні? От у нас нагороджено понад 80 бійців та волонтерів посмертно. Серед них є й такі люди, які після нашого нагородження офіційно стали Героями України», – каже гість програми.

Засновник ордену «Народний герой України» зазначив, що першочергово нагорода була створена для добровольців.

«Я прекрасно розумів, що добровольців держава нагороджувати не буде, адже немає процедури подання тих бійців. Мова йшла про добровольчі батальйони «Донбас», «Азов», «Правий сектор» та інші.

Та коли ми почали збирати списки тих, кого ми будемо нагороджувати, мені подавали людей, які служили у ЗСУ та Нацгвардії. Викидати їх із нашого списку ми не мали ані морального, ані іншого права. Тому ми нагороджували усіх, хто заслужив», – додав Боєчко.

Волонтер акцентував, що комісія, яка нагороджувала бійців АТО орденом «Народного героя України», ніколи не посилалася на списки Адміністрації Президента.

«Навпаки, ще у 2015-му році я приносив туди списки народних Героїв України, до пана Дніпрова, який є заступником голови АП і керівником комісії з нагородження. Ті списки давно були у нього. Вже у 2015-му році вони мали список із тисячі людей. Я думаю, що вони по цьому списку рухалися і когось нагороджували. Тому мені, чи нагороджуваній раді не важливо, отримала людина відзнаку від держави, чи ні. Ми на це не дивимося. Ми дивимося лише на те, що людина зробила», – підсумував Андрій Боєчко. 

Loading...