Новини » Суспільство 5 січня, 2018, 20:05
Руслан Радецький розповів про метод уникнення відповідальності суб’єктів декларування

Суб’єкти декларування намагаються уникнути відповідальності, легалізуючи об’єкти та гроші, які вони отримували під час своєї діяльності, але ніколи не показували.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» (щобудня о 13:00–15:00 та 17:00–19:00 на телеканалі ZIK) заявив консультант з електронного декларування Руслан Радецький.

Гість програми, коментуючи дані щодо подарованого цінного майна та значних сум грошей народним обранцям та посадовцям від їхніх родичів, зауважив, що обов’язком суб’єкта декларування є подати в декларації подарунок, який коштує більше п’яти мінімальних заробітних плат.

«Ми поки що бачимо, як суб’єкти декларування намагаються уникнути відповідальності і намагаються легалізувати об’єкти і грошові кошти, які у них є, але які вони ніколи не показували і які вони отримували під час своєї діяльності», – заявив Руслан Радецький.

Гість програми зауважив, що із задекларованих подарунків видно, де є конфлікт інтересів, у якому випадку щодо суб’єкта декларування мають бути складені протоколи і скеровані до НАБУ. Руслан Радецький зауважив, що результати е-декларування уже помітні.

«Питання у тому, як правоохоронні органи, зокрема, САП і НАБУ, будуть належним чином між собою знаходити спільну мову і детективи оперативно проводитимуть досудове розслідування тих матеріалів. І яке сьогоднішнє НАЗК – бо воно на сьогодні дійсно стоїть, не передаються матеріали», – наголосив гість програми і зауважив, що ще тоді, коли він працював у НАЗК, передали один матеріал до НАБУ, а після того до Антикорупційного бюро так і не передали жодного матеріалу.

«Тому говорити про те, чи будуть члени НАЗК політично незалежні, щоб прийняти рішення про передачу тих протоколів до НАБУ, або скласти протокол про конфлікт інтересів, бо там досить висока посадова особа», – заявив Руслан Радецький та додав, що досі протоколи про конфлікт інтересів складали лише щодо нього та депутатів сільських чи міських рад.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-05-25 22:43 :08