Новини » Суспільство 5 січня, 2018, 19:25
Неперевірені е-декларації будуть накладатися на наступні роки, – екс-член НАЗК

Неперевірені електронні декларації накладатимуться на наступні роки. Але позитив у тому, що навіть через 3-5 років чиновника можна буде притягти до відповідальності, адже всі дані збережуться.

Таку думку висловив консультант з електронного декларування Руслан Радецький в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» (щобудня о 13:00–15:00 та 17:00–19:00 на телеканалі ZIK).

Екс-заступник голови НАЗК Руслан Радецький відповів на запитання про те, чи мають громадські активісти, які борються з корупцію в Україні, декларувати свої статки і звітувати про кошти, на які вони працюють.

«Я хотів би більше звернути увагу на те, що в нас є Податковий кодекс, у якому зазначено, що всі громадяни України мають подавати річну звітність про отримані доходи. Тому тут питання потрібно поставити до Державної фіскальної служби, а саме: чому, коли з 2010 року в силу вступив новий Податковий кодекс, вони нічого не зробили для того, щоб належним чином здійснювати аудит декларацій усіх громадян України?», – зауважив Радецький.

Натомість колишній член НАЗК зазначив, що за останній рік багато декларації подали ті суб’єктів, які не повинні були цього робити.

«Багато людей не могли зрозуміти, чи потрібно їм подавати цей звіт, чи ні. І саме завдяки змінам, які внесли у 2017 році по суб’єктам декларування, все стало на свої місця. Тому з того мільйона декларацій, які вже були подані, можна відкинути багатьох», – певен Радецький.

Однак навіть ті декларації, які були подані правильно, ще повністю не перевірені. А відтак їхні перевірка буде накладатися і на наступні роки.

«Неперевірені електронні декларації будуть накладатися на наступні роки, але в цьому є і позив. Оскільки запущено саму електронну декларацію, відтак, інформація буде накопичуватися. Тому через 3-5 років суб’єкта можна буде так само притягти до відповідальності», – вважає Руслан Радецький.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-05-25 22:01 :18