п'ятниця, 5 січня, 2018, 22:25 Політика
Фесенко назвав політика, який найкраще «вангує» на Саакашвілі

Навіть після рішення грузинського суду Міхеїл Саакашвілі зможе вільно пересуватися за кордоном. Річ в тім, що Інтерпол нікого не заарештовує, якщо є ознаки політичного переслідування.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» (щобудня о 13:00–15:00 та 17:00–19:00 на телеканалі ZIK) заявив Володимир Фесенко, політолог.

«Можливо колись ми дізнаємось, чи українська влада домовлялася з грузинською щодо Саакашвілі. Теоретично це можливо, а на практиці – питання відкрите. Якщо Саакашвілі захоче поїхати за кордон, в нього не буде жодних проблем, тому що Інтерпол нікого не заарештовує, якщо є ознаки або підозри про переслідування. Наше правосуддя з цим вже стикалося. Якщо навіть затримували, то потім звільняли, як це було з людьми режиму Януковича. Тут буде схожа ситуація, оскільки Саакашвілі дуже відомий на Заході», – вважає пан Фесенко.

Водночас гість програми сумнівається, що грузинське правосуддя перебуває під контролем Росії.

«Я просто нагадаю, що Грузія як і Україна підписали і виконують угоду про асоціацію, прагнуть вступити до НАТО. Інша річ, що там є пом'якшені торговельні та економічні стосунки з Росією. Складається парадоксальна ситуація. У Грузії немає дипломатичних стосунків, але є пряме авіасполучення з Росією і позитивна торгівельна динаміка», – відзначив пан Фесенко.

Як зауважив політолог, судова справа в Грузії є наслідком резонансних претензій до Саакашвілі.

«Свого часу чому його партія програла на виборах і різко зросло незадоволення Саакашвілі? Це відомий факт згвалтування і вбивства у в'язниці. Це викликало величезне обурення, тим паче, що там постраждали люди з відомих тбіліських родин. Це було початком кінця Саакашвілі. Тому там, перш за все, є внутрішньополітичні мотиви. Але я звернув увагу на ще одну деталь. Сьогодні Мосійчук сказав про можливість екстрадиції. Я нагадаю, що саме він свого часу першим повідомив, що Саакашвілі позбавлять українського громадянства», – зауважив експерт.

Водночас, на його переконання, з точки зору політичної логіки це було б ризиковане рішення – зважуватись на екстрадицію Саакашвілі.

Читайте також: Саакашвілі-політик продовжує боротьбу, але як людина він втомився

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-11-13 00:50 :45