Скандального головного лікаря Жидачівської лікарні позбавлять президентської стипендії

Роман Кулак

29 грудня 2017 року Президент підписав Указ «Про призначення державних стипендій видатним діячам охорони здоров’я». У перелік стипендіатів потрапив також головний лікар Жидачівської районної лікарні Богдан Бойчук. Ця інформація викликала інформаційний сплеск, зважаючи на те, що цей лікар очолює установу, відому через скандал з халатною, безвідповідальною роботою медиків, яка призвела до смерті 11-річного Романа Кулака. Провина лікарів доведена спеціальними комісіями при обласному Департаменті та Міністерстві охорони здоров’я.

І от сьогодні батько хлопчика Володимир Кулак повідомив на своїй Фейсбук-сторінці про те, що вчора, 3 січня, відбулося засідання конкурсної комісії МОЗ України, де було прийнято рішення відкликати подання щодо Богдана Бойчука:

«3 січня 2018 року відбулося засідання конкурсної комісії МОЗ України, на якій було розглянуте питання щодо відкликання кандидатури головного лікаря Жидачівської ЦРЛ із переліку осіб видатних діячів охорони здоров’я, яким призначена державна стипендія. Комісія одноголосно підтримала це рішення».

А у міністерстві зазначили:

«Кандидатуру головного лікаря комунальної установи «Жидачівська центральна районна лікарня» Жидачівської районної ради Львівської області Бойчука Богдана Петровича було подано департаментом охорони здоров’я Львівської обласної державної адміністрації до МОЗ України 21 вересня 2017 року, у свою чергу Міністерство подало проект Указу Президента на розгляд до Кабінету Міністрів України з переліком кандидатур 13 листопада 2017 року». 

Важко зрозуміти позицію Департаменту щодо цього медика, адже Жидачівська районна лікарня ніколи не вирізнялася особливими здобутками в організації та наданні медичної допомоги. До того ж, станом на момент здійснення подання, а це 21 вересня, щодо персоналу закладу та головного лікаря, зокрема, велося розслідування комісії стосовно факту неналежного надання допомоги, яка призвела до смерті хлопчика.

Дивує також позиція Міністерства, яке 13 листопада, у той час коли стосовно медиків та головного лікаря Жидачівської РЛ вже були висновки Департаменту, а у Києві проводились свої розслідування, які, нагадаємо, завершились 7 грудня, спокійно пропускає лікаря, який перебуває, щонайменше, під підозрою, на здобуття державної відзнаки.

Однозначно зрозуміле лише одне: якщо б у ситуацію не втрутився батько дитини, Володимир Кулак, який надав інформації великий розголос, нагорода би знайшла свого «героя».

Нагадаємо, 12-річний Роман Кулак помер 27 червня 2017 року. Йому не змогли вчасно діагностувати у Жидачівській районній лікарні скрут тонкої кишки. Завдяки активній позиції батька хлопчика, трагічний випадок набув чималого розголосу. Зараз він під особистим контролем Президента України, заступника Генпрокурора, народних депутатів, журналістів.

Попередні висновки медичного розслідування були оприлюднені 25 вересня, а 6 жовтня експерти надали кінцеву резолюцію. Вони зазначили, що смерть настала унаслідок порушення роботи життєво важливих органів та сильну токсикацію організму. Причиною смерті стала гангрена тонкого та частини товстого кишківника. Винними у неправильному діагностуванні та лікуванні пацієнта були визнані медики Жидачівської районної лікарні.

7 грудня, клініко-експертна комісія Міністерства охорони здоров’я дала оцінку діям медиків Жидачівської районної лікарні, які призвели до смерті Романа Кулака. Висновки КЕК МОЗ, в основному, співпали з доповіддю Департаменту охорони здоров’я ЛОДА, у якій однозначно було визнано вину лікарів з Жидачева.

Тепер висновки КЕК у Департаменті та Міністерстві ляжуть в основу судмедекспертизи, яку має провести поліція, в рамках розслідування факту смерті Романа Кулака.

Loading...