Новини » Суспільство 4 січня, 2018, 12:15
Пухлини мозку ефективно лікуються шляхом введення у кровообіг вірусів, – дослідження
Фото: healthdoc.ca
Фото: healthdoc.ca

Пухлини головного мозку ефективно лікуються введенням у кровообіг пацієнтів вірусів.

Лікування, яке полягає у введенні за допомогою крапельниці вірусів, працює шляхом стимулювання внутрішніх захисних сил пацієнта на боротьбу з пухлинами, – інформує видання The Independent.

«Рак мозку знижує імунну систему організму», – сказала професор Сьюзен Корот, онколог з університету Лідса, Великобританія, яка очолювала дослідження.

Проте наявність вірусу, який шукає ракові клітини, стимулює природні захисні сили організму. Дослідження ще більше доводить ефективність імунотерапії, яка вже використовується як лікування деяких видів раку.

У цьому дослідженні, шляхом введення вірусів у пухлини головного мозку, вчені змогли «запустити» реакцію імунної системи на боротьбу з раком мозку у дев’яти пацієнтів, що брали у ньому участь.

Оскільки всім пацієнтам мали зробити операцію з видалення пухлин головного мозку, вони отримали ін’єкції вірусів за добу до операції.

Після видалення пухлин, дослідницька група змогла проаналізувати їх на ознаки імунної реакції.

Виявилося, що у всіх дев’яти пацієнтів, вірус простимулював імунну систему на боротьбу з пухлинами.

Дослідники виявили, що так звані «вбивчі» Т-клітини атакували рак так само, як «інтерферони», які стимулюють імунну систему організму. Слід зазначити, що наявність самого вірусу викликає побічні ефекти не гірші, ніж при грипі.

Головним досягненням цього дослідження було усвідомлення того, що віруси можуть пройти через «гематоенцефалічний бар’єр» – фізіологічний бар’єр, що відмежовує кров від цереброспінальної рідини та внутрішнього середовища центральної нервової системи, для того щоб зберегти сталість останнього.

Без цього єдиним варіантом було б вводити віруси безпосередньо у мозок, що несе у собі багато загроз. У цьому ж дослідженні одноразова доза вірусів вводилася в організм пацієнтів за допомогою крапельниць.

Результати були опубліковані у журналі Science Translational Medicine.

Переклад з англійської Оксани Вергелес, для ІА ZIK

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-08-17 17:43 :13